Reklama

Sześciolatek zachował się jak bohater. Wręczono mu medal

Opublikowano:
Autor:

Sześciolatek zachował się jak bohater. Wręczono mu medal - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chłopiec zachował się niesamowicie. Kiedy mama sześcioletniego Dawida zachorowała, on szybko wezwał pomoc i do czasu przyjazdu karetki zaopiekował się młodszym bratem. Spotkała go za to nagroda.

Chłopiec zachował się niesamowicie. Kiedy mama sześcioletniego Dawida zachorowała, on szybko wezwał pomoc i do czasu przyjazdu karetki zaopiekował się młodszym bratem. Spotkała go za to nagroda.

W przedszkolu, do którego chodzi Dawid, gratulowano mu odwagi, w trudnej sytuacji zachował się jak dorosły. Zjawili się jego koledzy i koleżanki, dyrekcja placówki, przyjechał wiceprezydent Roman Siemiątkowski, dotarli również Iwona Szczęsna z Fundacji „Feniks” i przedstawiciele municypalnych, dobrze płocczanom znany Lew Honorek i ciocia Agnieszka. Prezydent Andrzej Nowakowski napisał do Dawida list, w którym życzył mu radości i wielu wspaniałych prezentów pod choinką. Były prezenty i medale dla Dawida, wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Kampania „Ratujmy misia” jest współfinansowana ze środków miasta. Fundacja „Feniks” przeprowadziła w 2016 roku w ośmiu miejskich przedszkolach zajęcia z 270 dzieci, rok wcześniej w podobnych zajęciach uczestniczyło 600 dzieci z 18 przedszkoli. Także Dawid uczył się w ten sposób udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i korzystania z numerów ratunkowych. Ratownik i animator korzystają z pluszowego misia, aby pokazać krok po kroku wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na koniec każde dziecko wykonuje ją na misiu samodzielnie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE