Reklama

Reklama

Sześć firm chce zaprojektować park. Ile sobie liczą za tę pracę?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Sześć firm chce zaprojektować park. Ile sobie liczą za tę pracę? - Zdjęcie główne

Psi wybieg ma powstać także na Międzytorzu | foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zieleń, staw i płytkie kanały z mostkami, plac zabaw, psi wybieg, poidła dla ptaków, domki dla jeży, miejsce do workoutu – tak ma wyglądać nowy duży park na Międzytorzu. Miasto otworzyło oferty na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Reklama

Ostatnio pisaliśmy o rekreacyjnym skwerze na Międzytorzu, który ma być gotowy jeszcze jesienią tego roku. Powstanie przy ul. Braci Jeziorowskich, na terenie po byłym przedszkolu nr 20. To jednak nie będzie jedyny nowy teren zielony na tym osiedlu. W jego głębi – między ulicami Gintera a Graniczną - powstanie park, obejmujący ok. 3 hektarów.

W parku powstaną alejki spacerowe z jedną główną o większej nośności, by mogły podjeżdżać samochody służb komunalnych, żeby np. opróżniać kosze na śmieci. Główny wjazd ma być od ul. Granicznej. Przy nim jest planowanych kilka miejsc parkingowych. W ratuszu planują, że w parku znajdzie się wielopiętrowa i wielogatunkowa zieleń, tworząca dogodne warunki siedliskowe dla różnych zwierząt: ptaków, owadów czy mniejszych ssaków. Będą też trawniki i łąki kwietne, a także staw (zbiornik retencyjny) z fontanną. Na terenie parku mają płynąć również płytkie kanały, nad którymi zamontowane będą mostki.

Jak to w przypadku urządzonych terenów zielonych, w nowym parku na Międzytorzu mają stanąć także ławki, siedziska, śmietniczki, stojaki na rowery, tablice edukacyjne, plac zabaw, a także urządzenia do workoutu. Zaplanowane zostały również elementy z myślą o zwierzętach. I tak w parku mają się znaleźć domki dla dzikich zapylaczy, poidła dla ptaków i psów, budki lęgowe, karmniki dla ptaków, domki dla jeży. Pomysł ratusza na zielony teren na Międzytorzu zakłada także psi wybieg. W parku ma się znaleźć również toaleta oraz trzy punkty czerpalne wody. Urzędnicy planują także, że po utworzeniu nowego terenu rekreacyjnego powstanie tam stacja roweru miejskiego.

Pod koniec marca ratusz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej parku na Międzytorzu. Zgłosiło się sześć firm. Przy wyłonieniu wykonawcy ma liczyć się cena wskazana przez oferenta oraz okres gwarancji. 

Miasto na ten cel planuje przeznaczyć 180 tys. zł. Tylko jedna oferta przewyższa - i to znacznie, bo wynosi ponad 498 tys. zł - tę sumę. Pozostałe opiewają na mniejsze sumy. Najtańszą ofertę – z ceną 138 tys. 375 zł – złożyła firma Porost MR z Baranowa. Pozostałe wynoszą: 146 tys. zł, 152 tys. zł, 158 tys. zł i 177 tys. zł.

Nie ma jeszcze wyniku przetargu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy