Reklama

Reklama

System jak w USA. Chcesz zostać Terytorialsem? Anna, Sylwia i Beata czekają na pytania

Opublikowano: śr, 14 lip 2021 04:00
Autor: | Zdjęcie: WOT

System jak w USA. Chcesz zostać Terytorialsem? Anna, Sylwia i Beata czekają na pytania - Zdjęcie główne

foto WOT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis dedykowany rekrutacji. Zainteresowani mogą skontaktować się bezpośrednio z rekruterami ze swojego powiatu. Takie systemy działają też w innych krajach, na przykład w USA.

Reklama

Rekruterzy to żołnierze WOT od minimum roku. Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy kto myśli o wstąpieniu w szeregi Terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego regionu.

Na początku lipca pisaliśmy, że w ramach „Wakacji z WOT” u bram koszar wojskowych w całej Polsce stanęło prawie 1000 ochotników, w tym mieszkańcy Płocka i okolicznych powiatów. W WOT służy obecnie blisko 25 tys. żołnierzy terytorialnej służby wojskowej. Terytorialsi działają w obszarze swojego Stałego Rejonu Odpowiedzialności na terenie całego kraju. Głównym zadaniem WOT jest ochrona i obrona ludności w sytuacjach kryzysowych i w stanie zagrożenia.

Co ważne, rekruterzy WOT to żołnierze - ochotnicy. 

- Jesteśmy takimi samymi żołnierzami, jakimi staną się zrekrutowani przez nas, zaraz po szkoleniu podstawowym – mówi st. szer. Diana Przepiórka, rekruterka z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Mieliśmy te same obawy, te same pytania. Zastanawialiśmy się co będzie, gdy stawimy się do jednostki.

Rekruterzy przybliżają zasady formacji oraz codzienny tok służby nie tylko przez rozmowę, ale i zdjęcia, filmy, własne doświadczenia.

Rekruterzy od samego początku, kiedy tylko nawiążą kontakt z ochotnikiem, aż do momentu wcielenia, a czasem nawet i po wcieleniu, mają z nim ciągły kontakt.

- Pomagamy rekrutom się pakować, mówimy, jakie rzeczy będą potrzebne, z jakich lepiej zrezygnować. W dniu wcielenia jesteśmy, z jednej strony żeby sprawdzić czy nasz rekruter dotarł, z drugiej zaś, aby czuł się bezpieczny – dodaje st. szer. Diana Przepiórka.

Z rekruterami WOT można się umówić na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie, możliwy jest oczywiście kontakt telefoniczny lub mailowy. 

Obecnie w WOT jest 200 rekruterów. Oto kontakt do tych z Płocka i okolicznych powiatów:

Płock i powiat płocki

ST. SZER. ANNA ŻURKOWSKA

Telefon: 602645333, email: [email protected]

ST. SZER. KATARZYNA GAZA

Telefon: 516447999, email: [email protected]

Powiat sierpecki

SZER. MARIUSZ GRALEWICZ

Telefon: 609135655, email: [email protected]

SZER. SYLWIA RUCIŃSKA

Telefon: 693970540, email: [email protected]

SZER. BEATA SOBCZAK

Telefon: 515860568, email: [email protected]

Powiat gostyniński

SZER. WERONIKA RUSZCZAK

Telefon: 513661695, email: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Józef Szwejk

    mariusz płaszczak to już w ogóle ciekawa jednostka chorobowa - ostatnio ogłosił, że procedury przyjęcia do (narodowego) wojska polskiego będą uproszczone: zamiast testu sprawnościowego, wystarczy zgłosić GOTOWOŚĆ do wykonania takiego testu - hahahaha 30 lat temu harcerze byli sprawniejsi od dzisiejszych terytorialsów

  • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -9

    a Błaszczak był?

    czy na kolanach u amerykanów?