Reklama

Sylwester przed Ratuszem. Życzenia już są

Opublikowano:
Autor:

Sylwester przed Ratuszem. Życzenia już są - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Środowy wieczór to przede wszystkim plany na zabawę i to najlepiej do białego rana, aby tanecznym krokiem wejść w nadchodzący Nowy Rok, który już niemal czeka na wycieraczce. Dla zwolenników plenerowego Sylwestra na starówce będą koncerty i pokaz fajerwerków. Ratusz zabłyśnie tradycyjną iluminacją, a na balkonie pojawią się życzenia „Do siego roku 2015”.

Środowy wieczór to przede wszystkim plany na zabawę i to najlepiej do białego rana, aby tanecznym krokiem wejść w nadchodzący Nowy Rok, który już niemal czeka na wycieraczce. Dla zwolenników plenerowego Sylwestra na starówce będą koncerty i pokaz fajerwerków. Ratusz zabłyśnie tradycyjną iluminacją, a na balkonie pojawią się życzenia „Do siego roku 2015”.

Sylwestrowa zabawa przed ratuszem jak co roku przyciąga szczególnie tych, którzy zrezygnowali z balu, a przy tym niestraszne im są zmrożone uszy i nosy. W końcu od czego ciepła czapka i szalik, resztę rozgrzewki zapewnią rytmy, o które zadba DJ już od około godziny 21.00.

Po nim imprezową pałeczkę przejmie zespół Shatt Up na 20 minut przed 23.00, natomiast jakieś pół godziny przed północą rozpocznie się pierwsza część występu gwiazdy wieczoru, zespołu Wanda&Banda, który swoją sceniczną karierę zaczynał jeszcze w latach 80., kiedy to jedna z wokalistek grupy Lombard, Wanda Kwietniewska postawiła na przygodę z własnym zespołem. Od tego czasu (odliczając kilka przerw) Banda gra już 20 lat, ale i tak nieprzerwanie kojarzona jest z takimi numerami, jak „Nie będę Julią”, „Kanonady, galopady” i „Chcę zapomnieć”.

Tradycyjnie jak co roku o godzinie 24.00 do płocczan wyjdzie prezydent Andrzej Nowakowski, aby złożyć wszystkim noworoczne życzenia. Same życzenia „Do siego roku”, jakie rozbłysną z ratuszowego balkonu w miejsce dotychczasowych „Wesołych Świąt”, dawniej były wykorzystywane również jako życzenia wigilijne. W domyśle znaczyły tyle, co doczekać „tego roku”, który nadejdzie, czyli kolejnego Nowego Roku.

Kiedy już wszyscy pożegnamy odchodzący stary 2014 rok i wejdziemy w kolejny 2015, rozpocznie się pokaz fajerwerków, a po nim druga część koncertu Wanda & Banda. Sylwestrowa zabawa zakończy się o godzinie 1.00.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE