Reklama

Święto policji. Liczne awanse i czek

Opublikowano:
Autor:

Święto policji. Liczne awanse i czek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek wielu funkcjonariuszy płockiej policji awansowało na wyższy stopień służbowy. Wcześniej usłyszeli życzenia. Dla komendy otrzymali finansowe wsparcie z Fundacji „Orlen - Dar Serca”.

W piątek wielu funkcjonariuszy płockiej policji awansowało na wyższy stopień służbowy. Wcześniej usłyszeli życzenia. Dla komendy otrzymali finansowe wsparcie z Fundacji „Orlen - Dar Serca”.

Komendant miejski policji, inspektor Jarosław Hofman rozpoczął piątkową uroczystość w Domu Technika od krótkiego przypomnienia. W okresie międzywojennym, dokładnie na mocy ustawy z 1919 roku, organizację zajmującą się przestrzeganiem porządku i sprawami kryminalnymi nazwano policją państwową. W jedną strukturę scalono istniejące już wcześniej formacje milicji ludowej i policji komunalnej. Z kolei obecna policja istnieje od kwietnia 1990 roku.

- Drogie policjantki i policjanci, to na was spoczywa obowiązek ochrony życia i zdrowia mieszkańców – przemawiał komendant Hofman. - Zdołaliśmy ograniczyć przestępczość. Liczba przestępstw zarówno w mieście, jak w powiecie płockim, jeszcze nigdy nie była tak niska. Zdaje sobie sprawę, że nasza służba nie należy do łatwych. Dziękuję wam za zaangażowanie również z pomocą dzisiejszych odznaczeń i awansów. Niech was motywują. Życzę satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Po tych słowach nadszedł czas na wręczenie licznych awansów, łącznie było ich 60. Prezydent Płocka postanowił wyróżnić 13 policjantów z pionu prewencji, podobnie dziesięć kolejnych wyróżnień przyznał starosta płocki. Na koniec zostały do wręczenia dwa medale XXV-lecia NSZZ Policjantów.

Prezydent dziękował mundurowym za sumienną służbę na ulicach miasta, której efektem jest niższa przestępczość i mniejsza liczba wypadków. - Zwiększyło się poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców – mówił Andrzej Nowakowski. Swoje wyrazy uznania złożyły także wicestarosta Iwona Sierocka, kierowniczka płockiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego Marlena Mazurska oraz przedstawicielka delegatury Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego w imieniu dyrektora urzędu Tomasza Kominka i marszałka województwa Adama Struzika.

- Życzę dalszej bezpiecznej służby – dopowiadała delegatka do spraw społeczności lokalnej w Orlenie, Wioletta Kulpa. - Oby wasz trud zaowocował wdzięcznością ze strony społeczności lokalnej. Mam świadomość, że taka praca wywołuje niepokój u waszych bliskich.

Policja otrzymała od niej oraz od prezes zarządu Fundacji „Orlen – Dar Serca” Iwony Tandeckiej symboliczny czek na 125 tys. zł. Za tę kwotę policjanci mają kupić dwa nowe radiowozy i paliwo. Wsparcie posłuży także do prowadzonej przez policję działalności profilaktycznej.  

Zdjęcia są dostępne w naszej galerii: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE