Reklama

Subwencja oświatowa jest za mała. Ratusz domaga się wyrównania

Opublikowano:
Autor:

Subwencja oświatowa jest za mała. Ratusz domaga się wyrównania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nauczyciele dostali podwyżkę, ale ciężar wdrożenia jej w życie częściowo spadł na samorządy. Ratusz wskazuje, że brakuje kilku milionów złotych i domaga się wyrównania.

Nauczyciele dostali podwyżkę, ale ciężar wdrożenia jej w życie częściowo spadł na samorządy. Ratusz wskazuje, że brakuje kilku milionów złotych i domaga się wyrównania.

W 2016 roku na pensje nauczycieli ratusz wydał 159,3 mln złotych. Rok później prawie 162 mln, choć subwencja w 2017 roku była niższa. Zmniejszyła się też liczba uczniów, ale urzędnicy przekonują, że i tak nieadekwatny. W 2017 roku nauczyciele dostali też 1,3 proc. podwyżki. Miasto musiało więc dokładać ze środków własnych. Teraz jest kolejna, dużo większa podwyżka. 

- Od 1 kwietnia nauczycieli dostali 5,35 proc. podwyżki. Zwiększa to wydatki na wynagrodzenia o 4,1 proc. - prezentował Maciej Krzemiński, dyrektor Zarządu Jednostek Oświatowych. 

Jak wyliczyli urzędnicy, przy obecnej subwencji miasto przez 2 lata będzie musiało dołożyć 5 mln złotych. Rada miasta wystosowała apel do Minister Edukacji Narodowej, w którym domaga się pełnego wyrównania. 

Radni jednomyślnie przyjęli apel. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE