Liczba ta dotyczy sytuacja na koniec kwietnia 2022 r. W ciągu miesiąca liczba osób bez pracy zmniejszyła się o symboliczne 8, a w ciągu roku - wzrosła o 77.
Stopa bezrobocia wynosi w Płocku 6,1 proc., nie zmieniła się, tymczasem średnio w Polsce spadła z 5,4 do 5,2 proc., a na Mazowszu - z 4,6 do 4,5 proc.
Obecnie wśród bezrobotnych ponad 62 proc. to kobiety.
Bezrobocie w Płocku. Dane z MUP
Posady nie ma prawie 700 osób młodych, do 30. roku życia. W identycznej sytuacji jest także ponad 1.000 płocczan w wieku powyżej 50 lat. Na liście jest także ponad 250 niepełnosprawnych.
Zatrważające, że ok. 1440 płocczan nie pracuje już ponad dwa lata.
Okazuje się, że dyplom wyższej uczelni nie zawsze gwarantuje posadę. W zestawieniu MUP figuruje aż ponad 680 osób z wykształceniem wyższym. Bez pracy jest także ponad 1.000 płocczan w wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym.
Rynek pracy. Jakie perspektywy?
Na rynku pracy widać wzrost wynagrodzeń, ale jednocześnie ogromnym problemem jest coraz wyższa inflacja; ogromnym obciążeniem stają się ceny paliw, energii elektrycznej, żywności.
- Najnowsze doniesienia z rynku pracy wskazują, że obecne nastroje pracowników nie są najgorsze: 7 na 10 z na jest zadowolonych z obecnej pracy, a niespełna 30 proc. obawia się jej utraty - pisze serwis egospodarka.pl, opierając się na Barometrze Rynku Pracy, przygotowanym przez Gi Group.
Wynika z niego, że ponad 1/3 pracujących Polaków planuje zmianę miejsca zatrudnienia w ciągu dwóch lat, ponad połowa szuka nowej posady, a 60 proc. jest gotowych się przekwalifikować.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.