Reklama

Studenci chcieli na Juwenaliach Zenka Martyniuka. Nie udało się

Opublikowano:
Autor:

Studenci chcieli na Juwenaliach Zenka Martyniuka. Nie udało się - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenci z płockiej filii Politechniki Warszawskiej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wyjawili, kto zagra na scenie podczas tegorocznych Juwenaliów, dlaczego z gatunków muzycznych dominuje hip-hop i disco polo. Ponownie rozeszły się ścieżki z Włodkowicem. A zamiast Rock in Wcześniak będzie...

Studenci z płockiej filii Politechniki Warszawskiej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wyjawili, kto zagra na scenie podczas tegorocznych Juwenaliów, dlaczego z gatunków muzycznych dominuje hip-hop i disco polo. Ponownie rozeszły się ścieżki z Włodkowicem. A zamiast Rock in Wcześniak będzie...

Coroczne studenckie świętowanie na dobrą sprawę rozpocznie się już 11 maja w trakcie Studenckiego Festiwalu Piosenki Katorga w ogródku przy Pl. Dąbrowskiego (startują o godz. 16.00). Gwiazdą, jak pisaliśmy, będzie EastWest Rockers. Wstęp wolny.

[ZT]15127[/ZT]

Stałą bolączką związaną z organizacją koncertów jest odpowiedni wybór wykonawców. Żacy z płockiej filii Politechniki Warszawskiej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odpowiedzialni za organizację Juwenaliów zaproponowali ankietę zamieszczoną w internecie, o której opowiadali w poniedziałek na konferencji prasowej. Głosowali studenci z Politechniki (50 proc.), PWSZ (29 proc.), osoby bez legitymacji studenckich (14 proc.), a także studenci innych uczelni (5 proc.) i ze Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica (2 proc.). Wśród głosujących dominowały osoby w wieku od 18 do 21 lat. Szalę przeważyło zapotrzebowanie na wykonawców ze sceny hip-hopowej (48,5 proc.), na drugim miejscu mamy disco polo (45,2 proc.), a dopiero na trzeciej pozycji był rock (44,4 proc.), następnie pop (35,7 proc.), reggae (25,6 proc.) i ska (7,9 proc.).

Przy okazji ankiety niektórzy pisali wręcz referaty poświęcone ulubionym artystom. - Wskazywali nawet na 30 różnych, każdego z osobna opisywali – mówiła Edyta Głowacka. Ktoś im jednak postanowił pokrzyżować szyki. - Zaledwie w ciągu godziny przybyło 150 głosów na Dodę i zespół Virgin. Uznaliśmy, że ktoś nam zhakował stronę. Podpytaliśmy ponownie studentów, tylko się szeroko uśmiechali. Zrobiliśmy kolejny sondaż i nie zaobserwowaliśmy zainteresowania występem. Dopiero po umieszczeniu informacji na stronie dla fanów Dody na Facebooku przybyło 200 głosów.

Mieli problem z dopięciem budżetu. Zenek Martyniuk okazał się dla nich nieosiągalny, za drogi (sprawdzili, z wolnym terminem także byłby problem). Głowacka tak to tłumaczyła: - Nie udało się nam zapewnić artystów z pierwszej piątki z ankiety. Jedynie Happysad, który uplasował się na trzeciej pozycji, był w zasięgu naszych możliwości. Nie mieli jednak wolnego terminu w terminarzu. Honoraria gwiazd są po prostu olbrzymie.

W tym roku z Ratusza dostali identyczną kwotę, jak w 2016 roku, 30 tys. zł, PWSZ przekazały kolejne 30 tys. zł, a z racji obchodów 50-lecia płockiej filii Politechniki, rektor Jan Szmidt z Politechniki Warszawskiej przyznał 30 tys. i kolejne 30 tys. przeznaczyła płocka filia PW, 5 tys. przyznało jeszcze Starostwo Powiatowe. Łącznie dostali do dyspozycji 125 tys. zł. Studenci przekonywali, że tak naprawdę to wspólne święto, wstęp na wydarzenia jest wolny, wystarczy okazać ważną legitymację studencką każdej z uczelni. 

Juwenalia trwają od 22 do 28 maja. Zaczynają od turnieju w piłkę nożną o puchar Juwenaliów w hali sportowej (koło stadionu) przy ul. 7 Czerwca 1991, przewidują udział maksymalnie 8 drużyn, każda grupa po 5 lub 8 osób. To w poniedziałek a już we wtorek, 23 maja turniej w kręgle w Arturo Ristorante & Bowling Club (początek o 19.00). Zapisy trwają do 15 maja (na adres: [email protected]). Planują udział 30 drużyn. Bardzo dobrze został przyjęty zeszłoroczny pomysł na organizację gry miejskiej (pierwsze miejsce w ankiecie dotyczącej wydarzeń towarzyszących), dlatego w środę, 24 maja zapraszają od godz. 15.00 na kolejną grę, która zakończy się w Klubie Studenckim „Filip” dyskoteką dla studentów (zapisy do 16 maja). W programie na czwartek umieścili turniej Fifa'17 na PlayStation 4 (weźmie udział nie więcej niż 34 graczy). Zainteresowani niech przyjdą na Tumską 12 do Biało-Niebieskiego. To jednak nie jedyny punkt w ustalonym harmonogramie na 25 maja, pamiętajmy o wyborze disco polo w ankiecie. Proponują zabawę z The Brothers, Mig i Prisoners Show.

A co w piątek? Tradycyjne zbieranie myta od kierowców (w harmonogramie jeszcze nie uwzględniono szczegółów odbioru kluczy do bram miasta). Pierwszych przebranych studentów kierowcy mogą dostrzec już od godz. 5.00 rano nawet do 13.00 na 10 skrzyżowaniach. Następnie wszystkie puszki zostaną przyniesione do Domu Studenckiego na Dobrzyńskiej 5. Wieczorem zabraknie jednak koncertów w ramach Rock in Wcześniak. Jak tłumaczyła nam Edyta Głowacka, rada mieszkańców Domu Studenckiego nie poparła imprezy. Ponadto, skoro rezygnują z Rock in Wcześniak, nikt nie będzie musiał wybierać między tą imprezą a Wieczorem Chwały, który rozpocznie się w amfiteatrze o godz. 20.30. Wydarzenie ma być szczególne z racji 10-lecia inicjatywy.

Sobota to tzw. dzień koncertowy na terenie zielonym przy płockiej filii Politechniki Warszawskiej przy Łukasiewicza 17.00. Zaczynają godzinę wcześniej, o 17.00, aby „głośną muzyką nie dobijać mieszkańców”. Postarają się zakończyć imprezę około północy, maksymalnie do godz. 00.30. W zestawie artystów jest już tylko jedna niewiadoma, jeden wykonawca będzie finalistą tegorocznej Katorgi. Scenę zdominują wykonawcy sceny hip-hopowej. Na początek raper K2, następnie Bob One & Bas Tajpan, łódzki raper Zeus, a tuz po nim całkowita zmiana muzycznego klimatu za sprawą Sławomira (nazywanego gwiazdą rock polo Sławomira Zapały kojarzonego z programem „Twoja twarz brzmi znajomo”,). Główną gwiazdą będzie Grubson.

Juwenalia zakończą się na terenie Wake Parku turniejem siatkówki plażowej (dla chętnych wakeboard) i występem Piotra Szumowskiego. Czy rozbawi żaków? To się dopiero okaże. Nie zjawi się sam, jednak kto okaże się wsparciem, to na razie niespodzianka.

Tradycyjnie studenci wybrali logotyp imprezy (na białym i czarnym tle) oraz promują juwenaliowe gadżety: kubki, koszulki, torby i okulary przeciwsłoneczne.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE