Reklama

Strażacy wywiesili flagę na Petropolu

Opublikowano:
Autor:

Strażacy wywiesili flagę na Petropolu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji święta flagi ratownicy z Podolszyc zawiesili biało-czerwoną na szczycie hotelu Petropol. Filmik nakręcony podczas tej akcji na dachu przyprawia o zawrót głowy!

Z okazji święta flagi ratownicy z Podolszyc zawiesili biało-czerwoną na szczycie hotelu Petropol. Filmik nakręcony podczas tej akcji na dachu przyprawia o zawrót głowy!

Płocka Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Podolszyce postanowiła w niecodzienny sposób uczcić święto 2 maja i wywiesiła na dachu ośmiopiętrowego wieżowca w centrum biało-czerwoną flagę. Dla strażaków na co dzień zajmujących się ratownictwem wysokościowym widoki z góry to nie pierwszyzna, ale zwykli śmiertelnicy  oglądając sam filmik nakręcony na wysokościach, z pewnością wstrzymają oddech.

Jak mówi Łukasz Jakubowski, dowódca Grupy, akcję zrealizowano jako element projektu  fundacji Vivat Polonia  „Barwy Ojczyste” - apolitycznej kampanii na rzecz upowszechniania polskich symboli narodowych w życiu codziennym.

- Naszym celem było uczczenie święta flagi, ale i pokazanie przez ten patriotyczny gest profilu naszej działalności - -mówi szef grupy. - Akcja nie udałaby się również gdyby nie przychylność właścicieli hotelu Best Western Petropol, którzy zgodzili się udostępnić nam obiekt.

Ale akcja to tak naprawdę połączenie przyjemnego z pożytecznym - z jednej strony strażacy uczcili biało-czerwoną flagę, z drugiej zbadali specyfikę obiektu. Bo działająca w ramach OSP Płock Podolszyce od 2013 roku Grupa Ratownictwa Specjalistycznego jest odpowiedzią  na coraz to wyższą zabudowę terenu i na miasto naszpikowane licznymi budynkami mieszkalnymi, handlowymi i przemysłowymi, z których każdy stanowi dla ratowników odrębne wyzwanie. Dobrze jest, gdy strażacy mogą wcześniej poznać budynki i inne obiekty, jak na przykład wysokie na kilkadziesiąt czy nawet kilkaset metrów dźwigi, by w razie czego jeszcze skuteczniej przyjść innym z pomocą.

Zapierający dech w piersiach filmik można obejrzeć 

Fot. Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Podolszyce Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE