Reklama

Straż miejska ma dość. Blokad kół będzie więcej

Opublikowano:
Autor:

Straż miejska ma dość. Blokad kół będzie więcej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płoccy strażnicy miejscy przestali pobłażać kierowcom, którzy nieprawidłowo parkują. Przez ostatni tydzień zakładali dwie blokady kół dziennie i zapowiadają, że jeszcze częściej będą korzystać z tego narzędzia.

Płoccy strażnicy miejscy przestali pobłażać kierowcom, którzy nieprawidłowo parkują. Przez ostatni tydzień zakładali dwie blokady kół dziennie i zapowiadają, że jeszcze częściej będą korzystać z tego narzędzia. 

Zakładanie blokad na koła nie jest bardziej dotkliwe z finansowego punktu widzenia, ale na pewno mniej wygodne dla kierowcy, który musi skontaktować się ze strażą miejską i poprosić o jej zdjęcie. Mandat tak czy owak wynosi od 100 do nawet 500 złotych, ale może się zdarzyć, że skończy się tylko na pouczeniu. Dużo kosztowniejsze może być usunięcie blokady może być już bardziej kosztowny. Uszkodzenie blokady jest traktowane jak uszkodzenie mienia. 

- Są miejsca newralgiczne w naszym mieście, gdzie kierowcy nic sobie nie robią z zakazów zatrzymywania i postoju. Tam straż miejska regularnie prowadzić będzie akcję zakładania blokad, by przestrzegać innych od pozostawiania samochodu w takim miejscu. Dotyczy to zazwyczaj punktów znajdujących się blisko przejścia dla pieszych i ograniczających pole widzenia lub ścieżek rowerowych, gdzie może dojść do kolizji jednośladu - mówi st. insp. Jolanta Głowacka, rzeczniczka prasowa straży miejskiej. 

Wylicza ulice, gdzie są największe problemy - to m.in. Kazimierza Wielkiego, 3 Maja, Pasaż, Zduńska, Zacisze, Kaczmarskiego czy Jerozolimska. Tylko od 20 lutego założono tu 15 blokad na koła. 

- Widok żółtych, metalowych urządzeń na kołach źle zaparkowanych pojazdów działa wychowawczo na pozostałych. Jeżeli z jakiegoś powodu kierowca nie zauważy znaku zakazującego zatrzymywanie pojazdu w konkretnym miejscu, to mogą dostrzec żółtą blokadę na kole innego auta - wyjaśnia Głowcka. 

Prawo o ruchu drogowym zezwala na założenie blokad na koła pojazdom, które są zaparkowane w nieprawidłowy sposób, ale nie nie utrudnia ruchu i nie stwarza niebezpieczeństwa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE