Reklama

Stok zjazdowy z armatkami śnieżnymi. Wpływają kolejne pomysły płocczan

Opublikowano:
Autor:

Stok zjazdowy z armatkami śnieżnymi. Wpływają kolejne pomysły płocczan - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Miejsce ma służyć odpoczynkowi lub rozgrzewce przed zimowym wyjazdem w góry albo po prostu będzie sposobem na odreagowanie od stresującego trybu życia - czytamy w uzasadnieniu projektu dotyczącego stworzenia płockiego stoku zjazdowego, który został zgłoszony do nowej edycji budżetu obywatelskiego. Przypominamy, że projekty można zgłaszać do końca lipca.

- Miejsce ma służyć odpoczynkowi lub rozgrzewce przed zimowym wyjazdem w góry albo po prostu będzie sposobem na odreagowanie od stresującego trybu życia - czytamy w uzasadnieniu projektu dotyczącego stworzenia płockiego stoku zjazdowego, który został zgłoszony do nowej edycji budżetu obywatelskiego. Przypominamy, że projekty można zgłaszać do końca lipca.

Na liście propozycji, które zostaną poddane weryfikacji, przybywa projektów ogólnomiejskich. Wśród nich znajdziemy propozycję powstania stoku zjazdowego zlokalizowanego pomiędzy osiedlami Skarpa i Winiary "w obrębie takiego ukształtowania terenu, które pozwoliłoby swobodnie umiejscowić tam stok zjazdowy".

- W promieniu 100 km od Płocka, w centralnej Polsce, nie ma żadnego stoku zjazdowego, na którym można pojeździć na nartach, desce, itd. To doskonałe miejsce, które dzięki sztucznej nawierzchni jest dostępne dla aktywnych miłośników sportu przez okrągły rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. W ostatnim czasie zwiększyła się popularność jazdy, m.in.: na nartach, desce, dlatego też to miejsce ma służyć odpoczynkowi lub rozgrzewce przed zimowym wyjazdem w góry albo po prostu będzie sposobem na odreagowanie od stresującego trybu życia - uzasadniono projekt.

Ze stoku - z tzw. oślej łączki - mogłyby korzystać dzieci i osoby uczące się jazdy na nartach. Ośla łączka charakteryzuje się bowiem łagodnym nachyleniem i niewielką długością. Na takim stoku slalomy, utworzone z dmuchanych tyczek bądź postaci, są łatwe do pokonania.

W projekcie, oprócz "oślej łączki", wspomina się także o wyciągu orczykowym (służącym do wciągania narciarzy lub snowboardzistów do góry wzdłuż stoku) bądź kolejce krzesełkowej. Ponadto zaproponowano wyposażenie w postaci armatek śnieżnych, które mogłyby "zaśnieżyć trasy w sezonie zimowym w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych".

[ZT]22839[/ZT]

Inne zgłoszone projekty:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE