Reklama

Reklama

Stężenie pyłów w powietrzu może przekroczyć normę

Opublikowano: pt, 2 paź 2020 11:14
Autor:

Stężenie pyłów w powietrzu może przekroczyć normę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prognoza przewiduje, że stężenie pyłów zawieszonych PM10 w powietrzu może przekroczyć normę. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wydał ostrzeżenie.

Reklama

Prognoza przewiduje, że stężenie pyłów zawieszonych PM10 w powietrzu może przekroczyć normę. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wydał ostrzeżenie. 

Póki co stężenie pyłów zawieszonych PM10 w Płocku mieści się normie. O godz. 11:00 stacja pomiarowa przy ul. Reja wskazywała 19,5 µg/m3. Stężenie w ciągu dnia może jednak wzrosnąć. 

- Prognoza na piątek 2 października, przygotowana na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza Państwowego Monitoringu Środowiska, przewiduje ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Nad znacznym obszarem Polski może wystąpić napływ transgraniczny pyłów z kierunku wschodniego, prawdopodobnie spowodowany pożarami lasów. Przyczyną może też być unoszenie się pyłu z obszarów stepowych za wschodnią granicą. Warunki meteorologiczne (prędkość i kierunek wiatru) sprzyjają dziś napływowi zanieczyszczonych mas powietrza - tłumaczy GIOŚ. 

Podwyższone stężenie pyłów zawieszonych oznacza, że należy ograniczyć aktywność na zewnątrz, unikać wysiłku fizycznego na powietrzu czy wietrzenia pomieszczeń. Szczególnie uważać powinni seniorzy, kobiety w ciąży i osoby cierpiące na choroby układu oddechowego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.