Reklama

Starym autom dają drugie życie. Pomagają też zwierzakom

Opublikowano:
Autor:

Starym autom dają drugie życie. Pomagają też zwierzakom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łączy ich nie tylko pasja do restaurowania aut, które często są starsze niż oni sami, ale też chęć pomocy zwierzakom. Fani motoryzacji skupieni wokół fanpejdża "Youngtimer Płock" przy okazji nieformalnego spotkania zorganizowali zbiórkę dla płockiego schroniska.

Łączy ich nie tylko pasja do restaurowania aut, które często są starsze niż oni sami, ale też chęć pomocy zwierzakom. Fani motoryzacji skupieni wokół fanpejdża "Youngtimer Płock" przy okazji nieformalnego spotkania zorganizowali zbiórkę dla płockiego schroniska. 

Szacunek do kierowców, miłość do starych samochodów i propagowanie bezpiecznej, odpowiedzialnej jazdy - to idea nieformalnej grupy fanów motoryzacji z Płocka i okolic, zrzeszona na założonej we wrześniu grupie "Youngtimer Płock". Nie chodzi o organizowanie wyścigów czy uprzedzanie się, gdzie czyhają policjanci. 

- W Płocku jest kilka grup motoryzacyjnych, które zrzeszają duża liczbę członków, mamy taka idee aby połączyć siły i zrobić w Płocku przynajmniej raz w roku duży zlot miłośników motoryzacji, na którym również przeprowadzimy konkursy, trening udzielania pierwszej pomocy, a także akcje charytatywna. Szerzymy szacunek do siebie wzajemnie i motoryzacji. Chcielibyśmy przybliżyć również młodszej części społeczeństwa jak wyglądała motoryzacja za czasów naszych rodziców czy dziadków- mówi Michał, jeden z założycieli grupy. 

Członkowie grupy służą sobie pomocą, wymieniają częściami i radami - co, gdzie, jak i za ile. Grupa istnieje od września, a w piątek 25 października odbyło się drugie większe spotkanie, a przy okazji zbiórka: karmy dla kotów i psów, a także koców dla podopiecznych schroniska. 

- Podczas spotu który niedawno zorganizowaliśmy, za sprawa pomysłowości jednego z nas i poparciu reszty, postanowiliśmy zebrać karmę i koce dla naszego schroniska. Skala tej akcji przeszła nasze oczekiwania. Chcielibyśmy podziękować na łamach waszego portalu wszystkim, którzy wzięli udział w tym, gdyż zebraliśmy sporą ilość darów dla zwierzaków, a w niedzielę z samego rana dostarczyliśmy do schroniska. Mamy apel do wszystkich fanów motoryzacji: łączmy siły, pomagajmy sobie i szerzmy idee odtworzenia motoryzacyjnej historii. Walczmy o naniesienie nas na motoryzacyjna mapę polski - uśmiecha się Michał. 

Zebrano prawie 300 kilogramów karmy, a do tego kilka worków koców i innych dodatków. Z pewnością pomoże to przetrwać zimę psom i kotom najtrudniejsze miesiące w roku. Jak zapewniają Youngtimerzy z Płocka, to nie ostatnia akcja pomocy z ich udziałem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE