Reklama

Reklama

Stary Płock na zdjęciach. Można otrzymać niezwykłą książkę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Towarzystwo Techniczne w Płocku

Stary Płock na zdjęciach. Można otrzymać niezwykłą książkę - Zdjęcie główne

foto Fot. Towarzystwo Techniczne w Płocku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To niezwykłe wydanie. Tylko we wtorek 22 grudnia zainteresowani najnowszą książką "Dzieje drogownictwa w Płocku" mogą ją odebrać w płockiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Reklama

Warto się zgłosić po taki prezent (zostanie rozdanych 200 egzemplarzy), bo wydanie jest wyjątkowe. To wspólna praca dr Krystyny Grochowskiej-Iwańskiej i dr. inż. Piotra Gryszpanowicza. 

Dzieje drogownictwa w Płocku (XIX-XXI wiek) to próba odpowiedzi na liczne pytania, związane z płockimi ulicami: kto je budował, jakich materiałów używano do ich budowy, jak przebiegały ciągi komunikacyjne, kiedy i w jaki sposób zaczęto odprowadzać z nich deszczówkę i ścieki, jak oświetlano płockie ulice, kto zajmował się ich oczyszczaniem, jak je modernizowano.

- Odpowiedź na te i podobne pytania była dotychczas trudna, a często nawet niemożliwa, gdyż Płock, pomimo wielowiekowej historii, nie doczekał się monograficznego opracowania, przedstawiającego dzieje rozwoju płockiego budownictwa drogowego - informuje Towarzystwo Techniczne w Płocku.

W oparciu o bogate źródła pisane w języku polskim, rosyjskim i niemieckim znajdujące się w archiwach oraz obfitą ikonografię w postaci projektów, rysunków, planów sytuacyjnych i zdjęć autorzy przedstawili również ludzi, począwszy od architektów, projektantów dróg i mostów po wykonawców.

Wyjątkową książkę można odebrać we wtorek 22 grudnia w godz. 14.30 - 17.00 w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego przy ul. Kolegialnej 19 w Płocku. Czeka 200 egzemplarzy.

Publikacja została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy