Reklama

Stary budynek wyburzony. Ratusz ma plany na wykorzystanie terenu

Opublikowano:
Autor:

Stary budynek wyburzony. Ratusz ma plany na wykorzystanie terenu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budynek Policyjnej Izby Dziecka stopniowo znikał z pola widzenia, aby docelowo pozostawić stertę gruzu. Od początku było wiadomo, jakie będzie kolejne zagospodarowanie działki.

Budynek Policyjnej Izby Dziecka stopniowo znikał z pola widzenia, aby docelowo pozostawić stertę gruzu. Od początku było wiadomo, jakie będzie kolejne zagospodarowanie działki.

Już w kwietniu płoccy radni podjęli decyzję, aby na działce przy ul. Południowej 13 powstała placówka opiekuńczo-wychowawcza. Przeprowadzka czekałaby kilkunastu podopiecznych obecnej placówki przy ul. Mościckiego, pozostali zostaną w obecnej bądź wyprowadzą się w przyszłości do następnej planowanej placówki. Najpierw trzeba było jednak wyburzyć Policyjną Izbę Dziecka przy ul. Południowej, aby rozpocząć budowę.

- Na ten cel w 2017 roku w budżecie miasta zabezpieczono kwotę 560 tys. zł, a w 2018 miałoby to być 500 tys. zł – mówi Alina Boczkowska z zespołu współpracy z mediami w płockim Ratuszu. - Jeszcze w tym roku powinna powstać dokumentacja projektowo-kosztorysowa i mają zostać rozpoczęte prace budowlane już po przeprowadzeniu procedury przetargowej.

Zgodnie z planem nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej byłaby gotowa w 2018 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE