Reklama

Reklama

Start inwestycji za 75 mln zł. Jest jedną z największych w historii powiatu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Płocku

Start inwestycji za 75 mln zł. Jest jedną z największych w historii powiatu - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe w Płocku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W okolicach Płocka powstanie ciąg dróg o wartości ponad 75 mln zł. Jak przekonują w starostwie, będzie to jedna z największych inwestycji zrealizowanych w historii powiatu płockiego.

Reklama

Chodzi o drogi powiatowe w gminach Bielsk i Staroźreby. W ramach inwestycji rozbudowane zostaną arterie na trasach: Goślice-Leszczyn-Smolino-Sędek- Przeciszewo oraz Opatówiec-Zagroba.

- Inwestycja zakłada rozbudowę dróg na łącznym odcinku ok. 20,08 km w formule „zaprojektuj i wybuduj” – precyzją w starostwie. - W zakres robót wejdą m.in. poszerzenie i wzmocnienie konstrukcji jezdni, chodniki, pobocza, roboty odwodnieniowe i inne – wymieniają.

Na realizację prac powiat płocki otrzymał dofinansowanie – 73,5 mln zł z rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. To rekordowo wysokie dofinansowanie w historii powiatu, jakie samorząd pozyskał na jednorazową inwestycję.

W poniedziałek, 5 grudnia, starosta płocki spotkał się z radnymi powiatu oraz włodarzem Bielska, by ocenić stan drogi i omówić zakres prac. - Wszyscy z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie robót – przekonują w Starostwie Powiatowym w Płocku.

Prace mają rozpocząć się wkrótce. Termin ich zakończenia to czerwiec 2025 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy