Reklama

Starówka znów zasypana piaskiem [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Starówka znów zasypana piaskiem [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na nasze zniszczone płyty na starówce ponownie wjechała koparka. Stary Rynek przypomina jedną wielką piaskownicę lub, jak kto woli, plażę.

Na nasze zniszczone płyty na starówce ponownie wjechała koparka. Stary Rynek przypomina jedną wielką piaskownicę lub, jak kto woli, plażę.

Prawie cały Stary Rynek pokryto we wtorek piaskiem, aby mogły odbyć się w tym miejscu Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Na starówce wygrodzono dwa boiska, jedno mniejsze i drugie większe, przedzielone wyłączoną fontanną.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 24 - 26 czerwca. W piątek zaplanowano zajęcia dla młodzieży, od godziny 14.00 rozpocznie się turniej drużyn młodzieżowych i dopiero na godzinę 21.00 przewidziano mecz seniorskich reprezentacji Polska - Norwegia. W sobotę już od 9.00 będą trwały rozgrywki grupowe. Oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Polski nastąpi w południe. Ostatni dzień wypełnią rozgrywki grupowe (w godzinach 9.00 – 13.00), półfinałowe, czyli półfinały, mecze o kolejne miejsca (od 13.00 do 16.30). Jeśli ktoś chce zobaczyć finały kategorii kobiet i mężczyzn, niech zjawi się w niedzielę na starówce o 17.00.

Ciekawe, czy faktycznie pogoda nie spłata figla organizatorom. We wtorek ledwie zdołano piach jako tako wyrównać, a już spadł ulewny deszcz. Ulica Kościuszki chwilowo zamieniła się w płytką rzekę. Synoptycy utrzymują jednak, że w pozostałe dni bieżącego tygodnia czekają nas upały przekraczające 30 stopni. A u nas zorganizowano plażę ponownie w samym centrum miasta...

Dwa lata temu, kiedy starówkę także zasypano piachem, dowiedzieliśmy się, że naprawa płyt, które już były wcześniej uszkodzone, wyniesie milion złotych. Urzędnicy tłumaczyli, że nie ma na to pieniędzy w miejskiej kasie. A czemu zawody nie odbyły się w 2014 roku po prostu na prawdziwej plaży? Tu już za bardziej atrakcyjne uznali miejsce przy ratuszu i jak widać opinii w tym względzie nie zmienili. Plażę zostawiono wówczas do połowy sierpnia.

Czytaj też:

 

 

 

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock - fotografie plaży przed ratuszem wykonano przed deszczem

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE