Reklama

Starówka cała w serduszkach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Starówka cała w serduszkach [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Walentynek mocniej zabiło wiele serc w Płocku. Chętniej też niż zazwyczaj okazujemy, że miłość jest czymś ważnym w naszym życiu. Bez względu na to, czy będzie to uczucie do kogoś, do miasta, kraju, demokracji. Zresztą w każdym momencie możemy się zakochać, dlatego warto wyjść z domu.

Z okazji Walentynek mocniej zabiło wiele serc w Płocku. Chętniej też niż zazwyczaj okazujemy, że miłość jest czymś ważnym w naszym życiu. Bez względu na to, czy będzie to uczucie do kogoś, do miasta, kraju, demokracji. Zresztą w każdym momencie możemy się zakochać, dlatego warto wyjść z domu.

Z pewnością każda para ma swoje własne i wyjątkowe plany, jak zamierzają spędzić dzień zakochanych. Walentynki na starówce to zaledwie jedna z wielu możliwości. Ci, którzy przyszli, postanowili powiedzieć te wyjątkowe słowa „kocham cię” nie tylko drugiej połówce, ale również swojemu miastu. Dlatego też stanęła specjalna ławeczka dla zakochanych, aby robić zdjęcia na tle ratusza, a w jednym z namiotów pojawiła się ramka w kształcie serca i z wyznaniem miłości dla Płocka.

Serca są wszędzie, w witrynach cukierni i lokali, na twarzach, w koszyczkach w postaci lizaków albo na całych nogawkach spodni. Wzdłuż starówki rozwieszono girlandy z krwistoczerwonymi sercami. Płocczanie bawią się całymi rodzinami, Na scenie po godzinie 14.00 śpiewał dla wszystkich chór Vox Singers pod przewodnictwem Roberta Majewskiego. Po lodowisku roześmiane pary jeździły na łyżwach. Fruwały balony ze znaczkiem Płocka lub czerwone w postaci serca. Te drugie rozdawali członkowie płockiego Komitetu Obrony Demokracji, którzy swój spacer zaczęli od ul. Tumskiej aż doszli z koszyczkami pełnymi pierników oraz z całymi naręczami balonów na Stare Miasto.

- Czy pani kocha demokrację? - pytała się starsza kobieta trzymająca nalepki z czerwonym sercem opatrzonym napisem „Kocham demokrację”. Zawierały zaproszenie, aby dołączyć do ich grona. Podawano również adres mailowy dla chętnych.

Jednocześnie na starówce można spotkać ludzi z partii Korwin czy z Młodzieży Wszechpolskiej, którzy przypominają, że datę 14 lutego wiążemy także z rocznicą powstania Armii Krajowej w 1942 roku. Z tej okazji rozprowadzano plakaty o tematyce patriotycznej „Kocham Polskę”. Także w niedzielę o godzinie 18.00 ludzie związani z ONR oraz z partią Korwin zapraszają na projekcję filmu „Epidemia miłości” w restauracji „Przedwojenna”.

Ponadto na starówce jeszcze wiele atrakcji przed nami, w tym słodki tort, aniołowie na szczudłach i puszczanie balonów z przywiązanymi bilecikami zawierającymi życzenia. W konkursach mają być do wygrania zaproszenia na premierę częściowo kręconego na tle płockiej scenerii filmu „Kochaj”. Na filmy dla zakochanych zaprasza Kino za Rogiem. Także w Walentynki pierwszy koncert z cyklu „Muzyką kawa słodzona”. Jest w czym wybierać, więc korzystajmy.

 

Wkrótce więcej zdjęć w naszej galerii.

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE