Reklama

Stara Biała, Słupno, Bulkowo. Kto dostanie pieniądze od wojewody?

Opublikowano:
Autor:

Stara Biała, Słupno, Bulkowo. Kto dostanie pieniądze od wojewody? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiemy już, kto otrzyma wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w regionie płockim. Pieniądze trafią do pięciu gmin i tylko jednego powiatu. 

Wiemy już, kto otrzyma wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w regionie płockim. Pieniądze trafią do pięciu gmin i tylko jednego powiatu. 

Wsparcie rządowe na Mazowszu uzyska 138 zadań - 47 powiatowych i 91 gminnych.

- Żyjemy problemami związanymi z koronawirusem, ale Państwo działa dalej. Ponad 300 mln zł przeznaczymy na 138 km dróg na Mazowszu - mówi mówi wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. - Ten projekt dotyczy dróg lokalnych. Tych, którymi poruszają się mieszkańcy wiosek, gmin, powiatrów. To jest komunikacja ze szkołą, sklepem, urzędem. Dzięki temu wsparciu samorządy będą mogły poprawić jakość życia mieszkańców.

Kto otrzymał pieniądze? Po dwa projekty będą realizowane w gminach Bulkowo i Stara Biała (powiat płocki). Bulkowo na rozbudowę dróg gminnych o długości ponad 3 km otrzyma ponad 1,3 mln zł, to 75 proc. wartości zadania. Drugi projekt w tej gminie zostanie dofinansowany kwotą niemal pół mln zł. To budowa drogi gminnej nr 290410W w miejscowości Sochocino Praga (prawie 1 km).

W Starej Białej pieniądze pójdą na budowę części ulic Mazowieckiego i Hermana oraz przebudowa części ulic Hermana, Szacherskiego i Konopnickiej (w miejscowościach Nowe i Stare Proboszczewice). Dotacja opiewa na 1, 1 mln zł (w ub. r. na to zadanie wyniosła ponad 1 mln zł). Drugi projekt to rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Miłodróż  (900 m), a wsparcie od wojewody wyniesie 1,3 mln zł.

Z gmin powiatu płockiego na wsparcie może liczyć także Słupno. Na drugi etap budowy ul. Stepowej w Nowym Gulczewie wojewoda wyasygnował 1 mln zł. 

Z kolei gmina miejska Gostynin na przebudowę ul. Prusa wraz ze zjazdami i skrzyżowaniami z drogami miejskimi oraz przebudowę ul. Kochanowskiego otrzyma w tym roku prawie 500 tys. zł (w ub.r, było to 490 tys. zł). 

Na wsparcie może liczyć także gmina Szczutowo (powiat sierpecki), będzie to prawie 640 tys. zł.

Na liście powiatów, które otrzymają pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych, z regionu płockiego jest tylko powiat sierpecki. Przebudowa drogi powiatowej nr 3724W Żochowo - Gójsk na terenie gminy Sierpc zostanie wsparta dotacją w wysokości niemal 1,5 mln zł. 

Dofinansowanie z FDS dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE