Reklama

Stan prac na nabrzeżu. Zbliżamy się do końca realizacji?

Opublikowano:
Autor:

Stan prac na nabrzeżu. Zbliżamy się do końca realizacji? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa modernizacja nabrzeża. Aktualnie, inwestycja zbliża się ku końcowi.

Trwa modernizacja nabrzeża. Aktualnie, inwestycja zbliża się ku końcowi.

W sierpniu ubiegłego roku władze podpisały umowę z firmą PORR, która wygrała przetarg, na realizację modernizacji nabrzeża wiślanego. Pierwszy etap realizacji bulwarów wiślanych miał pochłonąć blisko 32 mln złotych.

- W umowie zakładano, że jeśli miasto pozyska środki unijne, prace zakończą się do czerwca bieżącego roku - wyjaśnia Hubert Woźniak z UMP. -Natomiast, jeśli nie uda się uzyskać refundacji - prace dobiegną końca w grudniu.

W ubiegłym tygodniu Adam Struzik, marszałek województwa, zapewnił, że 20 mln zł zostanie zrefundowanych na modernizację ze środków unii. Pozostały tylko formalności.

Projekt modernizacji nabrzeża, realizowany w ramach projektu rewitalizacji, zakłada  budowę promenady, mającej swój początek przy wejściu na molo, a kończącej się przy powstającym falochronie, który zamknie port jachtowy od strony północno-zachodniej i będzie stanowił komponent trasy spacerowej. Planowana jest też budowa placu zabaw, mostek i linarium na wzór sieci rybackiej. Powstać ma również "skwer biznesu". 
Ponadto inwestycja obejmuje remont ulicy Rybaki, montaż latarni, stojaków na rowery, budowę ścieżki rowerowej i biegowej z urządzeniami do ćwiczeń i odpoczynku. Będzie też punkt poboru wody pitnej i ustawione zostaną toalety.

Aktualnie większość prac na nabrzeżu zrealizowanych jest w 100 procentach. Jak podaje Hubert Woźniak, w całości został już uporządkowany teren zielony, rozbiórka starych obiektów (barier, starej nawierzchni, starej, małej architektury). Zostały wykonane ścieżki biegowe wokół Sobótki. Natomiast infrastruktura podziemna w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektryczno-teletechnicznej w 80 proc. Wykonano ponad połowę prac związanych z robotami drogowymi. Natomiast w przypadku budowy portu (bo nabrzeże to dwie inwestycje: nowe bulwary i nowy port) jest on zrealizowany na poziomie 70 procent, w tym w pełni usunięto stare obiekty i niemalże w całości zrealizowano pogłębianie i ułożono konstrukcję nośna promenady.

- Obecnie znajdujemy się na ostatniej prostej i od sierpnia 2018 nastąpi dokończenie wymienionych wyżej robót - zapewnia Hubert Woźniak z ZP UMP. -  Rozpoczęcie wykonywania końcowej nawierzchni promenady wiślanej  i rozpoczęcie montażu małej architektury. Na koniec oczywiście nasadzenie zieleni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE