Reklama

Stadion coraz bliżej? Wykonawcy wezwani do składania ofert

Opublikowano:
Autor:

Stadion coraz bliżej? Wykonawcy wezwani do składania ofert - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się etap weryfikacji, który pozytywnie przeszły trzy z czterech zainteresowanych podmiotów. Wykonawcy mają czas do 16 kwietnia na przedstawienie swoich ofert.

Zakończył się etap weryfikacji, który pozytywnie przeszły trzy z czterech zainteresowanych podmiotów. Wykonawcy mają czas do 16 kwietnia na przedstawienie swoich ofert. 

Trwa procedura wyboru wykonawcy na nowy stadion Wisły Płock. 7 grudnia 2018 roku poznaliśmy cztery podmioty, które były zainteresowane budową obiektu przy Łukasiewicza 34. Zaczęła się weryfikacja firm przez Ratusz. Urzędnicy zadawali pytania i prosili o uzupełnienie kolejnych dokumentów. Procedura się przeciągała, a kibice zaczynali się niecierpliwić. Prezydent Andrzej Nowakowski cały czas podkreślał, że nie ma to związku z sytuacją klubu czy brakiem środków. 

[ZT]21092[/ZT]

[ZT]21434[/ZT]

Procedurę Ratusza pozytywnie przeszły trzy podmioty: 

1. MIRBUD S.A. (Skierniewice) 

2. Konsorcjum firm:

Lider: Trakcja PRKil S.A. (Warszawa)

Partner: PRK 7 Nieruchomości Sp. z o.o. (Warszawa)

Partner: Comsa S.A. (Barcelona)

Partner: TORPOL S.A. (Poznań)

3. Konsorcjum firm:

Lider: Budimex S.A. (Warszawa)

Partner:TAMEX Obiekty Sportowe S.A. (Warszawa)

- Z postępowania wykluczono Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.PL S.A., vision4venue GmbH,"STADION PRO" Sp. z o.o. TECHNOLOGICA s.r.l, na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 12 ustawy Pzp, zgodnie z którym, z postępowania wyklucza się: „wykonawcę, który nie wykazał spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub nie został zaproszony do negocjacji lub złożenia ofert wstępnych albo ofert, lub nie wykazał braku podstaw wykluczenia” - tłumaczą w Ratuszu. 

Miasto czeka teraz na oferty. Ustawa nakazuje dochowanie 30-dniowego terminu dla wykonawców. Na dziś jest to 16 kwietnia, ale ostrożnie-może się on jeszcze nieco przesunąć. Teraz to wykonawcy mogą zadawać pytania zamawiającemu, a to może wydłużyć procedurę. Jeśli jednak nic niespodziewanego się nie zdarzy, 16 kwietnia poznamy cenę nowego stadionu Wisły Płock. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE