Reklama

Stacjonarne biletomaty. Sprawdź gdzie

Opublikowano:
Autor:

Stacjonarne biletomaty. Sprawdź gdzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa stacjonarne biletomaty niedawno pojawiły się w Płocku. W tych urządzeniach można zapłacić kartą zarówno zbliżeniowo, jak i z PIN-em.

Dwa stacjonarne biletomaty niedawno pojawiły się w Płocku. W tych urządzeniach można zapłacić kartą zarówno zbliżeniowo, jak i z PIN-em.

Jak poinformowała Komunikacja Miejska, działają już dwa nowe biletomaty stacjonarne. Jedno takie urządzenie stanęło na przystanku „Skarpa” na Dobrzyńskiej, drugie – w Galerii Wisła przy wyjściu od strony skrzyżowania Wyszogrodzkiej i Jana Pawła II. W biletomatach można kupić bilety jednorazowe,  60- i 90-minutowe, 24-godzinne, a także okresowe zapisane na karcie KM. Trzeba tylko pamiętać, by po wejściu do autobusu  skasować bilet!

Pasażerowie mogą w nich również sprawdzić ważność karty, a w infokiosku zapoznać się z przepisami przewozowymi. Komunikacja Miejska chce, by w przyszłości poza regulaminami dostępne były również różne inne użyteczne informacje z życia miasta.

Podobnie jak w biletomatach zamontowanych w autobusach, za bilety możemy zapłacić gotówką, zarówno bilonem, jak i banknotami (nie musimy kłopotać się, by gotówka była odliczona, bo urządzenie wydaje resztę), a także kartą – tak zbliżeniowo, jak i z wpisaniem kodu PIN. Ta ostatnia możliwość jest szczególnie istotna w kontekście opisywanych przez nas niedawno problemów pasażerów z korzystaniem z płatnością kartą. Spółka tłumaczyła, że za niemożnością zapłacenia za bilet stoją limity transakcji zbliżeniowych, które dla bezpieczeństwa stosują banki. Tu tego problemu nie będzie, bo można zawsze wybrać opcję płacenia kartą w wpisaniem kodu.

Fot. KMP Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE