Reklama

Środowisko a nasze zdrowie. Będzie debata

Opublikowano:
Autor:

Środowisko a nasze zdrowie. Będzie debata - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą środę eksperci różnych dziedzin będą rozmawiać na temat stanu środowiska naturalnego Płocka na tle regionu i kraju oraz jego wpływu na płocczan. Debata będzie transmitowana na żywo na Portalu Płock.

W najbliższą środę eksperci różnych dziedzin będą rozmawiać na temat stanu środowiska naturalnego Płocka na tle regionu i kraju oraz jego wpływu na płocczan. Debata będzie transmitowana na żywo na Portalu Płock.

To pokłosie wielu dyskusji zainicjowanych m.in. przez płockich lekarzy, a także przewodniczącego rady miasta Płocka Artura Jaroszewskiego na temat wpływu działalności największego w Polsce zakładu rafineryjno-petrochemicznego na płockie środowisko naturalne, a co za tym idzie - na zdrowie mieszkańców Płocka i okolic.

- Jej celem będzie analiza ekspercka czynników wpływających na środowisko naturalne w Płocku, zdefiniowanie jego aktualnego stanu oraz interpretacja w tym kontekście danych określających stan zdrowia mieszkańców - zapowiada biuro prasowe Orlenu. - Przedstawione zostaną także normy dotyczące jakości powietrza, które wynikają z przepisów prawa krajowego i europejskiego

Ponieważ najbardziej alarmujące są te dane, które dotyczą zachorowalności na nowotwory płuc i oskrzeli, w debacie wezmą udział lekarze i eksperci z Centrum Onkologii oraz Krajowego Rejestru Nowotworów, zaproszeni zostali również przedstawiciele Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Rady Miasta Płocka. Udział w spotkaniu potwierdzili tacy eksperci jak dr Urszula Wojciechowska z Krajowego Rejestru Nowotworów, prof. Wojciech Hanke - krajowy konsultant ds. zdrowia środowiskowego, prof. Maciej Krzakowski - krajowy konsultant w dziedzinie onkologii klinicznej oraz prof. Tadeusz Orłowski - kierownik Kliniki Chirurgii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Jak zapowiada biuro prasowe Orlenu, debata z udziałem zaproszonych ekspertów  pt. „Stan środowiska naturalnego Płocka na tle regionu i kraju, a stan zdrowia jego mieszkańców” odbędzie się w siedzibie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. Łukasiewicza 39 w środę 18 listopada w godzinach 16.00-17.30.

Aby jak najwięcej osób mogło obejrzeć debatę, będzie ona transmitowana w Internecie na naszym portalu na stronie 

 

fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE