Reklama

Sprawdź, z którymi księżmi trzeba się pożegnać

Opublikowano:
Autor:

Sprawdź, z którymi księżmi trzeba się pożegnać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku w sierpniu płocka Kuria poinformowała o zmianach księży diecezji płockiej. Do nowych miejsc odejdą księża z czterech płockich parafii i jednej z powiatu płockiego, na ich miejsce przyjdą nowi. Sprawdźcie, czy zmiany dotkną Wasze parafie.

Jak co roku w sierpniu płocka Kuria poinformowała o zmianach księży diecezji płockiej. Do nowych miejsc odejdą księża z czterech płockich parafii i jednej z powiatu płockiego, na ich miejsce przyjdą nowi. Sprawdźcie, czy zmiany dotkną Wasze parafie.

Jak co roku w połowie sierpnia płocka Kuria poinformowała o translokatach księży diecezji płockiej, a także przydziale dla wyświęconych w tym roku księży neoprezbiterów. 

W tym roku zmiany wikariuszowskie nie ominęły też płockich parafii: księża z kilku z nich zostaną pod koniec sierpnia przeniesieni do innych miejscowości diecezji, a na ich miejsce przyjdą nowi. I tak:

- w parafii św. Krzyża na Podolszycach Północ:

Z parafii na Podolszycach odchodzi dwóch kapłanów: ks. Michał Zadworny do parafii w Ciechanowie oraz ks. Jacek Prusiński do parafii św. Jadwigi Śląskiej w Białej. Zastąpią ich ks. Jarosław Szumański, dotąd wikariusz w Ciechanowie, oraz ks. Krzysztof Załęski, który przyjedzie do Płocka z parafii w Sierpcu.

- w farze:

Wierni z parafii św. Bartłomieja będą musieli się pożegnać z ks. Wojciechem Nikodymczukiem, który odchodzi do Raciąża. W farze posługę będzie pełnić dwóch nowych księży: ks. Arkadiusz Czubakowski, do tej pory wikariusz w Przasnyszu oraz ks. Rafał Pabich, który wcześniej był w Płońsku.

- w parafii św. Jadwigi Królowej:

Z parafii na Wielkiej Płycie odchodzą ks. Marek Michalski do Zegrza, a ks. Ryszard Rakowski – do Przasnysza. Do grona duszpasterzy dołączą natomiast ks. Wiesław Jóźwiak, dotąd wikariusz w Dobrzyniu nad Drwęcą, i ks. Wojciech Piórkowski, który wcześniej był wikarym w Gostyninie.

- w parafii św. Benedykta na Radziwiu:

Z parafią na Radziwiu pożegna się ks. Roman Zieliński. Na jego miejsce skierowano neoprezbitera, czyli kapłana wyświęconego w tym roku – ks. Grzegorza Makowskiego. Pozostałych czterech wyświeconych w tym roku księży trafi do parafii w Sierpcu, Proboszczewicach, Mławie i Winnicy.

- w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Białej:

Z ks. Marcinem Milewskim będą musieli się pożegnać wierni z parafii św. Jadwigi Śląskiej w Białej. Duchowny został przeniesiony do Uniecka. Na jego miejsce przyjdzie ks. Jacek Prusiński, dotąd wikariusz w parafii na Podolszycach Północ.

W Sikorzu ma powstać Katolickie Centrum Formacji. Jego dyrektorem został ks. Roman Bagiński, wicedyrektorem – ks. Łukasz Nowak. 

Niedawno informowaliśmy również o zmianach proboszczów płockich parafii. 

[ZT]15574[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE