Reklama

Reklama

Sprawdź, ilu wiernych będzie mogło uczestniczyć w mszach świętych w płockich kościołach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Portal Płock

Sprawdź, ilu wiernych będzie mogło uczestniczyć w mszach świętych w płockich kościołach  - Zdjęcie główne

foto Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kościoły w okresie Wielkanocy pozostają otwarte, choć rząd zdecydował się wprowadzić większe restrykcje dotyczące liczby wiernych w świątyniach. Na 20 metrów kwadratowych powierzchni świątyni może przebywać 1 osoba.

Reklama

Wielkanoc to najważniejsze święto dla katolików. To już drugie święta w czasie pandemii koronawirusa. Wielu epidemiologów odradza chodzenie do kościoła, ale mimo to wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez mszy świętej w swojej parafii. 

Od 27 marca obowiązuje nowy limit wiernych w kościołach - wcześniej każde 15 metrów kwadratowych świątyni pozwalało 1 osobie na uczestnictwo w nabożeństwie. Teraz to już 20 metrów kwadratowych na 1 osobę. Msze święte, także z Płocka, można śledzić za pośrednictwem internetu. Więcej pisaliśmy o tym tutaj

Co jednak ktoś zdecyduje się wybrać do kościoła? Policja zapowiada, że będzie kontrolować także liczbę wiernych. Jaki limit obowiązuje w płockich kościołach?*

  • Ducha Świętego - 41 osób, 
  • Matki Bożej Fatimskiej - 38 osób, 
  • św. Bartłomieja (Fara) - 35 osób
  • św. Jadwigi Królowej - ok. 75 osób, 
  • św. Jakuba Apostoła - ok. 30 osób, 
  • św. Jana Chrzciciela - 23 osoby, 
  • św. Józefa Rzemieślnika - ok. 50 osób, 
  • św. Maksymiliana Kolbego - 15 osób, 
  • św. Stanisława Kostki - do 75 osób w górnym kościele i 30 w dolnym w kościele, 
  • św. Wojciecha - ok. 68 osób, 
  • św. Zygmunta (katedra) - 53 osoby, 
  • św. Krzyża - 15 osób,
  • św. Benedykta - 45 osób. 
Niektóre kościoły przygotowały także nagłośnienie, tak, aby we mszy można było uczestniczyć przed świątynią. 

W kościele obowiązuje obowiązek zachowania dystansu społecznego i noszenia maseczki zasłaniającej usta i nos. 

*liczba osób obliczona na podstawie dopuszczalnej liczby wiernych w kościołach w przypadku 15m2/1 osoba

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy