Reklama

Sprawdź, ile kosztowało Twoje leczenie

Opublikowano:
Autor:

Sprawdź, ile kosztowało Twoje leczenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki wprowadzonemu na początku lipca w całej Polsce ZIP-owi możemy sprawdzić, ile państwo wydało do tej pory na nasze leczenie, na co chorowaliśmy, czy jesteśmy ubezpieczeni, jakie leki refundowane kupiliśmy. Nowość zaciekawiła Polaków -na Mazowszu nowym systemem zainteresowało się już ok. 4 tys. osób.

Dzięki wprowadzonemu na początku lipca w całej Polsce ZIP-owi możemy sprawdzić, ile państwo wydało do tej pory na nasze leczenie, na co chorowaliśmy, czy jesteśmy ubezpieczeni, jakie leki refundowane kupiliśmy. Nowość zaciekawiła Polaków -na Mazowszu nowym systemem zainteresowało się już ok. 4 tys. osób.

Zintegrowany Informator Pacjenta, czyli w skrócie ZIP, wprowadzono na początku lipca jako jeden z etapów informatyzacji służby zdrowia. Dzięki niemu w jednym miejscu mamy całą medyczną historię, możemy sprawdzić, gdzie i na co się leczyliśmy, ile czasu trwała hospitalizacja w szpitalu, jakie leki refundowane wykupiliśmy, jak się mają sprawy z naszym ubezpieczeniem, a także, ile na nasze leczenie wydał Narodowy Fundusz Zdrowia od 2008 r, czyli tak naprawdę, jak rozporządzano naszymi pieniędzmi. Dzięki niemu można także zorientować się, czy i jak długo będziemy musieli czekać na wizytę u specjalisty. Całe to nasze medyczne CV możemy sprawdzić właśnie w ZIP-ie.

Aby mieć do niego dostęp, trzeba najpierw uzyskać specjalny login i hasło. Dostaniemy je po złożeniu wniosku w Narodowym Funduszu Zdrowia. Co ważne - z powodu ochrony danych osobowych, wniosek trzeba złożyć osobiście. Na koncie nie będzie widoczne imię i nazwisko, a jedynie numer, który zostanie nam przypisany przez Fundusz. - Informacje zawarte w ZIP dostępne są dla każdego ubezpieczonego, który wystąpi do NFZ z odpowiednim wnioskiem - wyjaśnia Piotr Kalinowski z zespołu prasowego NFZ.

Ważne, że korzystanie z ZIP jest dobrowolne, a nie obowiązkowe, jednak NFZ już stara się zachęcić wszystkich pacjentów do korzystania z kont. Pacjenci dość chętnie przystają na propozycję. - Już ponad 2 tys. mieszkańców Mazowsza odebrało swój login i hasło do ZIP - informuje Piotr Kalinowski. - Ponad 4 tys. osób wypełniło stosowny wniosek rejestracyjny, a więc można zakładać, że w dogodnej dla siebie chwili zgłoszą się do NFZ po login i hasło.

Aby wszystko dokładnie wyjaśnić, NFZ postanowił jutro, w sobotę 13 lipca zorganizować drzwi otwarte. Odbędą się one również w płockim oddziale Funduszu przy ulicy Padlewskiego 18c w godz. 8.00-16.00. Każdy, kto to jeszcze nie ma takiego konta, będzie mógł je sobie założyć. Uwaga - koniecznie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE