Reklama

Sprawdź, co młody Adaś napisał do Ziemi

Opublikowano:
Autor:

Sprawdź, co młody Adaś napisał do Ziemi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Adam Luft, trzecioklasista ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku zakwalifikował się do finału ogólnopolskiej akcji „List dla Ziemi”.

Adam Luft, trzecioklasista ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku zakwalifikował się do finału ogólnopolskiej akcji „List dla Ziemi”.

Uczeń trzeciej klasy SP nr 5 w Płocku wziął udział w akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA i napisał List dla Ziemi. Do siedziby fundacji dotarło kilka tysięcy takich listów, spośród których wybranych zostało sto najlepszych.

Wśród nich znalazł się również ten napisany przez Adama Lufta. Chłopiec, który jako jedyny płocczanin znalazł się w gronie autorów zakwalifikowanych do finałowej setki, w swoim liście napisał:
„Kochana Ziemio!

Kiedy obserwuję, co dzieje się na Twojej powierzchni, myślę o tym, jaka jesteś biedna i pokrzywdzona. Pokrywają Cię śmieci, zatruwana jest gleba, powietrze i woda. Człowiek dostaje od Ciebie tyle darów, a nawet nie potrafi się odwdzięczyć. To bardzo niesprawiedliwe!

Mam dopiero 10 lat, ale myślę, że mogę Ci pomóc. Nie sprawię, że fabryki przestaną zatruwać środowisko, ale mogę iść do lasu nieopodal mojego domu i pozbierać śmieci. Najbardziej przerażają mnie szklane butelki, ponieważ w czasie suszy mogą być przyczyną pożarów. Nie można pozwolić, by kilkudziesięcioletni las spłonął w jednej chwili przez ludzką nierozwagę.

Droga Ziemio, staram się też pomóc naszym czworonożnym współmieszkańcom. Dlatego adoptowaliśmy kota Mruczka, dla którego szukano domu i psa Maksa uratowanego przed zamarznięciem. Maks znalazł u nas dom, zaprzyjaźnił się z Mruczkiem i razem tworzymy wesołą rodzinę. Obiecuję Ci Ziemio, że zrobię jeszcze więcej, by Ci pomóc.

Z wyrazami szacunku Adam Luft

P.S. Teraz pójdę do lasu, aby sprawdzić, czy nie ma tam śmieci.”

Na facebookowym profilu akcji do 16 czerwca trwać będzie głosowanie na najlepszy list. Wygra ten, który zbierze największą liczbę głosów. Głosować można raz dziennie.

Listy do Ziemi to akcja, która polega na pisaniu przez młodych ludzi listów na papierze wykonanym z makulatury. Dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych. W 2013 roku główne tematy listów to gospodarka odpadami i recykling.

Pisanie listów zostało poprzedzone lekcjami tematycznymi przeprowadzonymi we wszystkich szkołach, które zadeklarowały udział w akcji. Dzieci przekazały napisane je dorosłym (rodzicom, dziadkom). Wspólnie z nimi powinni teraz realizować zadeklarowane działania. Dla autorów dziesięciu najlepszych listów organizatorzy akcji przygotowali nagrody, dla pozostałych 90 wyróżnienia.


Szczegóły akcji:
Głosować można tutaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE