Reklama

Spotkanie z Magdą z Czterdziestolatka

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z Magdą z Czterdziestolatka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pamiętacie Magdę Karwowską z hitowego serialu „Czterdziestolatek”? Grająca jej rolę Anna Seniuk, obecnie profesor i wykładowca w Akademii Teatralnej, przyjedzie do podpłockiego Maszewa.

Pamiętacie Magdę Karwowską z hitowego serialu „Czterdziestolatek”?  Grająca jej rolę Anna Seniuk, obecnie profesor i wykładowca w Akademii Teatralnej, przyjedzie do podpłockiego Maszewa.

Spotkanie zaplanowano w czwartek 17 stycznia o godz. 18 w Zespole Szkół w Maszewie Dużym (ul. Szkolna 14), wstęp wolny. Podczas wieczoru będzie można posłuchać poezji księdza Jana Twardowskiego, poznać kulisy pracy aktorskiej, porozmawiać o niezapomnianych rolach aktorki.

Anna Seniuk zadebiutowała w 1963 r. w filmie „Weekendy”. Od tamtego czasu stworzyła wiele ról zarówno filmowych, jak i teatralnych. Niezapomnianą kreację aktorską Magdy Karwowskiej pamiętamy z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych: „Czterdziestolatka” i „Czterdziestolatka 20 lat później” w reżyserii Jerzego Gruzy. Kolejną wspaniałą rolę zagrała w teatrze telewizji - za rolę Dulskiej w „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej otrzymała nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza - przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr".

Seniuk współpracuje z Teatrem Polskiego Radia od lat 70. XX wieku. Do tej pory zagrała ponad 40 ról radiowych, wśród nich znalazły się także słuchowiska dla dzieci. Od roku 2003 występuje w Teatrze Narodowym w Warszawie. W 1998 r. uzyskała tytuł profesora i jest wykładowcą w Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (dawna PWST).

Anna Seniuk pochodzi spod Oświęcimia, w listopadzie skończyła 70 lat. Jest żoną kompozytora Macieja Małeckiego, z którym ma dwójkę dzieci: syna Grzegorza i córkę Magdalenę.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE