Reklama

Reklama

Spotkanie autorskie w Książnicy Płockiej. Będzie m.in. o płockim protestantyzmie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Portal Płock

Spotkanie autorskie w Książnicy Płockiej. Będzie m.in. o płockim protestantyzmie - Zdjęcie główne

foto Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższy piątek, 22 stycznia, Książnica Płocka zaprasza na spotkanie autorskie. Wirtualnym gościem będzie dr Krzysztof Kłodawski, który opowie o najnowszej książce. Przypomina ona m.in. o obecności przedstawicieli różnych odłamów protestantyzmu w Płocku na przestrzeni lat.

Reklama

Spotkanie, z powodu trwającej pandemii koronawirusa, odbędzie się w formule on-line. Poprowadzi je Hanna Witt-Paszta - była dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Internetowa wizyta autora w Książnicy Płockiej odbędzie się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Kłodawski w swojej publikacji „„Ewangelicy na terenie województwa / guberni płockiej w latach 1815-1914” przedstawia społeczność ewangelicką w Płocku. 

- Wiele miejsca poświęca historii poszczególnych ewangelickich parafii i filiałów - podają w Książnicy Płockiej. - Przybliża sylwetki pastorów i administratorów oraz przedstawicieli społeczności ewangelickiej, zwłaszcza przemysłowców i przedstawicieli inteligencji, zasłużonych dla rozwoju Płocka i innych miast - dodają.

Krzysztof Kłodawski jest doktorem nauk humanistycznych. Członkiem Stowarzyszenia Archiwistów Polskich - Oddział w Płocku. Publikował m.in. w czasopismach: „Studia Mazowieckie”, „Notatki Płockie”, „Płockie Zeszyty Archiwalne”, „Płocki Rocznik Historyczno-Archiwalny” czy „Dzieje Dobrzyńskie”. 

Transmisja odbędzie się w piątek, 22 stycznia o godz. 18.  Link do spotkania dostępny będzie na stronie internetowej i profilu facebookowym Książnicy Płockiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy