Reklama

Spotkania z reportażem. Nie przegap

Opublikowano:
Autor:

Spotkania z reportażem. Nie przegap - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poruszające, autentyczne historie, żywi ludzie, niezwykłe miejsca. Pierwsze spotkanie z reportażem już jutro w Domu Darmstadt. Cykl poprowadzi Irena Piłatowska z Polskiego Radia.

Poruszające, autentyczne historie, żywi ludzie, niezwykłe miejsca. Pierwsze spotkanie z reportażem już jutro w Domu Darmstadt. Cykl poprowadzi Irena Piłatowska z Polskiego Radia.

Jak informuje biuro prasowe Ratusza, opowieść o znakomitej polskiej aktorce Ninie Andrycz w reportażu Wojciecha Markiewicza - reżysera, reportażysty radiowego, laureata Złotego Mikrofonu – najwyższej nagrody dla twórców radiowych, spotkanie z tym autorem i recital Jana Jakuba Należytego to program pierwszej odsłony startującego właśnie w Domu Darmstadt cyklu „Spotkania z reportażem”.

Tak jak i kolejne poprowadzi je redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Irena Piłatowska, niestrudzoną propagatorką tego gatunku twórczości radiowej i jego autorów, wykłada sztukę reportażu radiowego w wielu wyższych uczelniach w kraju i a także szkoli dziennikarzy rozgłośni polonijnych i polskojęzycznych w świecie. Jest uznaną reportażystką, a jej audycje emitowane były w wielu rozgłośniach świata. Dokumentalne nagrania jej autorstwa znajdują się w zbiorach Instytutu im. gen. Władysława Sikorskiego w Londynie oraz Biblioteki Narodowej w Lincoln Center na Manhattanie w Nowym Jorku. Za swoją radiową twórczość uhonorowana została wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami w kraju i na świecie.

Spotkania z reportażem i Ireną Piłatowską będą się odbywały cyklicznie w ostatni czwartek miesiąca. Cykl startuje jutro o 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Fot. Michał Urbański/Polskie Radio

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE