Reklama

Spore zmiany w katedrze. Nowy proboszcz

Opublikowano:
Autor:

Spore zmiany w katedrze. Nowy proboszcz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotychczasowy proboszcz parafii katedralnej, ks. Marek Zawadzki zrezygnował z tej funkcji. Zastąpi go ks. Stefan Cegłowski, do tej pory dyrektor Muzeum Diecezjalnego.

Dotychczasowy proboszcz parafii katedralnej, ks. Marek Zawadzki zrezygnował z tej funkcji. Zastąpi go ks. Stefan Cegłowski, do tej pory dyrektor Muzeum Diecezjalnego.

Jak poinformował kanclerz płockiej Kurii, ks. Mirosław Milewski, od września nowym proboszczem parafii św. Zygmunta będzie ks. kan. Stefan Cegłowski, dotąd szef Muzeum Diecezjalnego, a także Wydziału Budownictwa i Sztuki Sakralnej kurii diecezjalnej. W muzeum zastąpi go dotychczasowy wiceszef muzeum, czyli ks. Andrzej Milewski.

Z kolei dotychczasowy proboszcz katedry, ks. kan. Marek Zawadzki zostanie proboszczem parafii  św. Michała Archanioła w Płońsku. - Zmiana na własną prośbę - czytamy w kurialnym komunikacie.  Ks. Zawadzki był proboszczem katedry od 2009 r. Nie da się ukryć, że jego rezygnacja teraz, gdy sprawa gruntownego remontu najstarszej płockiej świątyni wydaje się nabierać rumieńców, jest dla wielu sporym zaskoczeniem.  Opuszczający katedrę ks. Zawadzki w Płońsku zajmie miejsce ks. Edmunda Makowskiego, który przechodzi na emeryturę.

Z katedrą pożegna się też jej dotychczasowy wikariusz - ks. Zbigniew Morawski, który od 1 lipca będzie ekonomem Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku (zastąpi ks. kan. Andrzeja Redmera, który na własną prośbę został przeniesiony do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie będzie proboszczem).

Płońskie parafie czekają tez inne zmiany - znany kilku rocznikom m.in. z Małachowianki ks. Krzysztof Jończyk został nowym dyrektorem Katolickiego Radia Ciechanów, a znany do tej pory jako koordynator płockiej pielgrzymki na Jasną Górę ks. Jarosław Tomaszewski na własną prośbę opuszcza diecezję płocką i wyjeżdża na misję do Urugwaju.

Jeśli chodzi o Płock, zmiany personalne dotkną też Dom Księży Emerytów - jego dotychczasowy dyrektor ks. Hubert Komorowski został mianowany proboszczem w Kamienicy. Jego miejsce zajmie proboszcz z Chrostkowa, ks. kan. Janusz Filarski.

1. Ks. kan. Marek Zawadzki, fot. katedraplock.pl, 2. Ks. kan. Stefan Cegłowski, fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE