Reklama

Spółka testuje niewielki autobus. Pojeździ na wybranych kursach trzech linii [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Spółka testuje niewielki autobus. Pojeździ na wybranych kursach trzech linii [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jechaliście już tym niewielkim, 7,5 metrowym niskopodłogowym autobusem Isusu Novociti Life? Komunikacja Miejska testuje minibusa do 16 czerwca, aby przekonać się, na ile zapewnienia producenta przełożą się na rzeczywistość.

Jechaliście już tym niewielkim, 7,5 metrowym niskopodłogowym i klimatyzowanym autobusem Isusu Novociti Life? Komunikacja Miejska testuje minibusa do 16 czerwca, aby przekonać się, na ile zapewnienia producenta przełożą się na rzeczywistość.

Autobus pomieści 60 osób, w tym 21 może liczyć na miejsca siedzące. Jak zapewnia producent, konstrukcja Isusu Novociti Life gwarantuje wysoką manewrowość i w połączeniu z nową jednostką napędową przekłada się to na oszczędność paliwa (średnio 25,6 l/100 km według danych producenta). Silnik znajduje się w tylnej części pojazdu, co ma się przyczynić do lepszej izolacji akustycznej i bardziej komfortowej podróży. Pierwsze tego typu autobusy w Europie pojawiły się najpierw w Łodzi (jedna sztuka kosztowała bagatela 670 tys. zł netto), następnie w Wilnie.

Testy w Płocku potrwają do 16 czerwca. W dni powszednie autobus będzie widoczny na płockich ulicach na wybranych kursach linii 15 i 60, natomiast w weekend na linii 20.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE