Reklama

Śpiewała m.in. w "The Voice of Poland". Zapraszają na koncert

Opublikowano:
Autor:

Śpiewała m.in. w "The Voice of Poland". Zapraszają na koncert - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zdobyła nagrodę na gali programu "Szansa na sukces", podczas festiwalu "TOPtrendy" wyśpiewała sobie nagrodę prezydenta miasta Sopot, dotarła do półfinału programu "The Voice of Poland", następnie nagrała debiutancki album, z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji w ramach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, zdobywając trzecie miejsce, z kolei w tym roku usłyszeliśmy w jej wykonaniu piosenkę "Krąg życia" z kinowej wersji "Króla Lwa". Monika Urlik niebawem wystąpi w sannickim pałacu.

Zdobyła nagrodę na gali programu "Szansa na sukces", podczas festiwalu "TOPtrendy" wyśpiewała sobie nagrodę prezydenta miasta Sopot, dotarła do półfinału programu "The Voice of Poland", następnie nagrała debiutancki album, z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji w ramach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, zdobywając trzecie miejsce, z kolei w tym roku usłyszeliśmy w jej wykonaniu piosenkę "Krąg życia" z kinowej wersji "Króla Lwa". Monika Urlik niebawem wystąpi w sannickim pałacu.

W niedzielę, 10 listopada w sannickim pałacu wystąpi Monika Urlik, która śpiewa muzykę pop, R&B, soul i gospel. W Sannikach usłyszymy w jej wykonaniu piosenki Arethy Franklin i Whitney Houston.

Dzięki swojemu talentowi wokalistka stopniowo zdobywała kolejne nagrody i wyróżnienia. Widzowie TVP mogli ją zobaczyć w programie "Szansa na sukces", w 2002 r. zaśpiewała w finale, zdobywając II nagrodę. W tym samym roku wzięła udział w programie "Droga do gwiazd".

W 2003 rozpoczęła współpracę z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. W 2005 założyła własny zespół oraz została współzałożycielką sekstetu gospel „Tribe of Alma”, z którym zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting w Osieku. W 2005 r. była zdobywczynią I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka, dzięki własnej kompozycji „Time After Time”. Rok później z tym samym utworem zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu "TOPtrendy". W tym samym roku wsparła wokalnie płytę Tedego pt. "Esende Mylffon" w utworach „Blask” i „Jakby jutra miało nie być”. W wyniku przesłuchań do programu "The Voice of Poland" w 2011 r. trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału. W 2012 wystąpiła z zespołem Afromental w programie "Bitwa na głosy". Swój debiutanci album wydała dwa lata później, krążek zatytułowała "Nie wie nikt". Wystąpiła także na koncercie Super Debiutów podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór "Domek bez adresu" z repertuaru Czesława Niemena. W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym zajęła trzecie miejsce.

To nie wszystko, oprócz koncertu zaplanowano również wystawę plenerową stowarzyszenia Foto Humanum pt. ,,W obiektywie - sannickie inspiracje”. Wiosenny plener fotograficzny w sannickim, XVIII-wiecznym obiekcie w Sannikach, zaowocował pokaźnym zbiorem zdjęć, pokazujących jego walory w różnych porach roku.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Fotografii Humanistycznej Foto Humanum jest jednym z niewielu, na terenie kraju, stowarzyszeń o takim profilu. Członkowie Foto Humanum to ludzie rozmaitych profesji, w tym fotografujący zawodowo (fotoreporterzy, fotografowie), a także zaawansowani amatorzy. Powołane zostało do życia w czerwcu 2009 roku przez grupę entuzjastów fotografii, dla których głównym tematem artystycznych poszukiwań jest człowiek w jego codziennych zajęciach - pracy, zabawie, wypoczynku. Od grudnia 2018 prezesem Foto Humanum jest jedna z jego założycielek - Katarzyna Turkowska.

Już kilka miesięcy po inauguracji działalności, Foto Humanum zorganizowało swoją pierwszą galerię i pierwszą wystawę. Równolegle organizowane były ekspozycje w różnych innych salonach wystawowych, pokazy slajdów, konkursy i foto spacery oraz warsztaty fotograficzne dla gimnazjalistów, licealistów, później także dla seniorów. Członkowie i przyjaciele Foto Humanum z wielu miast Polski odwiedzają najbardziej interesujące (fotograficznie) zakątki kraju i regionu, ich twórczość oglądać można na późniejszych wystawach. Wiele przedsięwzięć Foto Humanum realizuje we współpracy z innymi regionami i instytucjami. Najlepszym przykładem jest Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, z którym stowarzyszenie współpracuje od jesieni 2016 roku. Efektem plenerów w pałacu i parku są wystawy: „Sanniki. Pałacowe impresje" i „Pałac w Sannikach. Na strunach historii". Ta druga pokazywana była w wielu miejscach centralnej Polski - w tym w dwóch galeriach w Łodzi oraz w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy w Zgierzu, w Domu Kultury w Gostyninie, w płockiej galerii handlowej Wisła. Zdjęcia z tej wystawy oglądać też można w efektownym katalogu, towarzyszącym kolejnym wernisażom. Wystawa poplenerowa stowarzyszenia Foto Humanum pt. ,,W obiektywie - sannickie inspiracje” stała się możliwa także dzięki wsparciu finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE