Reklama

Specjalne autobusy na Wszystkich Świętych

Opublikowano:
Autor:

Specjalne autobusy na Wszystkich Świętych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikacja Miejska poszła na rękę odwiedzającym cmentarze i przez cały weekend zapewnia udogodnienia - dodatkowe kursy i specjalne linie o numerach 70-75.

Komunikacja Miejska poszła na rękę odwiedzającym cmentarze i przez cały weekend zapewnia udogodnienia - dodatkowe kursy i specjalne linie o numerach 70-75.

Jak informuje Anna Kicińska, rzeczniczka KM, jak co roku na Wszystkich Świętych obowiązuje zmieniony rozkład jazdy wielu linii autobusów. Trzeba też pamiętać o objazdach, które obowiązują w związku z zamknięciem ulic w rejonie cmentarzy.

W czasie Wszystkich Świętych komunikacja miejska funkcjonować będzie według następujących zasad:

1 listopada (Wszystkich Świętych, niedziela)

 Autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu jazdy na NIEDZIELE (dotyczy również linii 4 i 24). Nie będą wykonywane kursy linii 29. Uruchomionych zostanie sześć specjalnych linii autobusowych na Cm. Komunalny przy ul. Bielskiej (z oznaczeniem 7075)  – rozkład jazdy linii specjalnych 70-75 dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce „rozkłady jazdy”.

  30 października i 2 listopada (piątek i poniedziałek)

 Autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu jazdy na DZIEŃ POWSZEDNI. Zrealizowane będą dodatkowe kursy linii 24 (z Podolszyc w godzinach 8:27, 8:57, 10:57, 11:57, 12:57; z Cm. Komunalnego o godzinie 7:35, 8:05, 10:05, 11:05, 12:05, 13:05). Wieczorne kursy linii 4 i 24 realizowane będą do przystanku Cm. Komunalny (bez skróceń do Kostrogaju). Rozkład jazdy dodatkowych kursów linii 24 umieszczony będzie na przystankach oraz na naszej stronie internetowej.

31 października (sobota)

Autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu jazdy na SOBOTY (dotyczy również linii 4, 24 i 29). W odróżnieniu od lat poprzednich już w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych uruchomione zostaną linie specjalne na Cm. Komunalny przy ul. Bielskiej71 (z Podolszyc po trasie linii 19 do ul. Bielskiej co ok. 20 min.), 73 (z Borowiczek po trasie linii 3 do ul. Bielskiej co ok. 30 min.) i 75 (ze Skarpy przez Miodową, Tysiąclecia i Kostrogaj co ok. 15 min.). Rozkłady jazdy linii specjalnych umieszczone zostaną na przystankach oraz na naszej stronie internetowej.

Z powodu zamknięcia dla ruchu odcinka Al. Kobylińskiego przy cmentarzach w dniach 31 października i 1 listopada (sobota i niedziela) autobusy linii 4, 11, 14, 15, 17, 18, 20, 23, 24, 26, 29, 31 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe – szczegóły poniżej:

W związku z zamknięciem dla ruchu odcinka Al. Kobylińskiego od skrzyżowania z ul. Topolową do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza oraz południowego pasa Al. Kobylińskiego (od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Bielską) w dniach 31 października i 1 listopada (sobota i niedziela) autobusy linii 4, 11, 14, 15, 17, 18, 20, 23, 24, 26, 29, 31 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe. W odróżnieniu od lat poprzednich autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23 i 24 dojadą do przystanku Skłodowskiej (w Al. Kobylińskiego przy basenie) w obydwu kierunkach bez zmian i nie ominą żadnego przystanku na trasie. W związku z powyższym na ul. Kazimierza Wielkiego przy rogatkach nie będą ustawione przystanki tymczasowe. Autobusy linii 20 w stronę Podolszyc ominą przystanek Jachowicza (młyn), autobusy linii 26 i 35 w stronę Podolszyc ominą przystanek Hermana. Autobusy pozostałych linii kursować będą na trasach stałych.

 

 Autobusy linii 4 i 24 w obydwu kierunkach ominą przystanek Nowowiejskiego (na ul. Łukasiewicza przy „Ekonomiku”). W obydwu kierunkach przejadą ulicami Nowowiejskiego, Kazimierza Wielkiego i Topolową, zatrzymają się na przystanku Skłodowskiej (w Al. Kobylińskiego przy basenie).

 Autobusy linii 11, 14, 17, 18 i 23:

  • jadąc z centrum w kierunku Skarpy dojadą bez zmian do przystanku Spacerowa, następnie z Al. Kobylińskiego skręcą w ul. Łukasiewicza, tam zatrzymają się na przystanku Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”), a dalej przejadą ulicami Nowowiejskiego, Kazimierza Wielkiego i Topolową do Al. Kobylińskiego na przystanek Skłodowskiej (przy basenie);
  • jadąc ze Skarpy w kierunku centrum dojadą bez zmian do przystanku Skłodowskiej (w Al. Kobylińskiego przy Netto), następnie przejadą ulicami Topolową, Kazimierza Wielkiego, Nowowiejskiego, Kwiatka i Bielską do Al. Jachowicza na przystanek Jachowicza (teatr).

 Autobusy linii 15 (01. 11.) i 29 (31. 10.) w kierunku Boryszewskiej pojadą normalną trasą (Bielska, Tysiąclecia, Łukasiewicza) do przystanku Hermana, a dalej przez przystanek Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”), następnie ulicami Nowowiejskiego, Kwiatka i dalej stałą trasą (Kolegialna – Słoneczna itd.); w stronę Dworca kolejowego / Cm. Komunalnego trasa bez zmian (Bielska – Kobylińskiego – Łukasiewicza – Tysiąclecia – Bielska itd.).

 Autobusy linii 20 w stronę Podolszyc od przystanku Hermana (na ul. Łukasiewicza przy cmentarzu) pojadą przez przystanek Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”), ominą przystanek Jachowicza (młyn), od przystanku Kwiatka powrócą na stałą trasę w stronę Podolszyc; w stronę Kostrogaju trasa bez zmian (Bielska – Kobylińskiego – Łukasiewicza itd.).

 

Autobusy linii 26 i 35 w stronę Podolszyc od skrzyżowania ul. Łukasiewicza z ul. Miodową pojadą ul. Tysiąclecia i Bielską do Al. Jachowicza i dalej stałą trasą na Podolszyce (ominą przystanek Hermana, zatrzymają się na przystankach Wolskiego i Rembielińskiego); w stronę Winiar lub Orlenu trasa bez zmian (Jachowicza – Kobylińskiego – Łukasiewicza itd.).

 

Autobusy linii 31:

  • w kierunku Orlenu od przystanku Skarpa (na ul. Dobrzyńskiej) pojadą ul. Mościckiego, Miodową i Tysiąclecia do Bielskiej i dalej stałą trasą;
  • w kierunku Skarpy stałą trasą dojadą do przystanku Spacerowa (w Al. Kobylińskiego), a dalej przez Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego na Skarpę.

 

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:

  • Nowowiejskiego w obydwu kierunkach – bez obsługi autobusami linii 4 i 24; na przystanku w kierunku ul. Nowowiejskiego zatrzymają się dodatkowo autobusy linii 11 (kierunek Dziarnowo), 14 (kierunek Winiary), 15 / 29 (kierunek Boryszewska), 17 (kierunek Brudzeń Duży), 18 (kierunek Mańkowo), 20 (kierunek Podolszyce), 23 (kierunek Brwilno) i 33;
  • Skłodowskiej w obydwu kierunkach – bez obsługi autobusami linii 31; autobusy linii 31 w obydwu kierunkach pojadą ul. Miodową;
  • Jachowicza (młyn) – nieczynny; autobusy linii 15, 20, 29 w stronę Podolszyc lub Boryszewskiej pojadą ulicami Łukasiewicza i Nowowiejskiego (zatrzymają się na przystanku Nowowiejskiego przy „Ekonomiku”); autobusy linii 31 pojadą ul. Tysiąclecia;
  • Hermana w stronę Al. Kobylińskiego – bez obsługi autobusami linii 26 i 35 w stronę Podolszyc (pojadą przez przystanek Wolskiego na ul. Tysiąclecia)

 

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE