Reklama

Spacery dziś niewskazane. Jest ostrzeżenie o jakości powietrza

Opublikowano:
Autor:

Spacery dziś niewskazane. Jest ostrzeżenie o jakości powietrza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo przyjemnej, nieco wiosennej temperatury, odradzamy dziś dłuższe spacery. Stężenie pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10 przekroczyło poziom ostrzegawczy.

Mimo przyjemnej, nieco wiosennej temperatury, odradzamy dziś dłuższe spacery. Stężenie pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10 przekroczyło poziom ostrzegawczy. 

Mazowieckie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie. Osoby należące do wrażliwych, czyli przede wszystkim seniorzy, kobiety w ciąży i osoby z chorobami układu oddechowego powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz. 

Pyły zawieszone 2,5 i 10 mogą powodować trudności z oddychaniem, kaszel i podrażnienia górnego odcinka dróg oddechowych. 

- Prognozuje się utrzymywanie podwyższonych stężeń pyłu, jednakże nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki zdrowotne - czytamy w komunikacie. 

MCZK za główną przyczynę sytuacji wskazuje komunikację, w tym wtórne pylenie z ulic i emisję spalin. Podwyższonej wartości pyłów sprzyjają też warunki meteorologiczne. Ostrzeżenie obowiązuje do końca dnia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE