Reklama

Smród z rafinerii. Co się stało?

Opublikowano:
Autor:

Smród z rafinerii. Co się stało? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Co tak śmierdzi przy Zglenickiego? To Orlen przesadził? - bez ogródek pyta nasz czytelnik.

- Co tak śmierdzi przy Zglenickiego? To Orlen przesadził? - bez ogródek pyta nasz czytelnik.

Winowajcą, który przyszedł do głowy naszemu czytelnikowi po tym, jak miał wątpliwą przyjemność poczuć intensywny nieprzyjemny zapach blisko zakładu,przy Zglenickiego, jest oczywiście Orlen. Dlatego z  pytaniem o przyczynę zapachu zwróciliśmy się do koncernu.

- Jak wynika z naszych szczegółowych analiz związanych z badaniem prawidłowości procesów produkcyjnych, wszystkie parametry są zgodne z założeniami i przepisami prawa ochrony środowiska - uspokaja biuro prasowe Orlenu.  Nie prowadziliśmy też w ciągu ostatniej doby żadnej operacji technologicznej, która powodowałaby zwiększoną emisję do atmosfery.  Natomiast przeprowadzone przez służby ochrony środowiska pomiary wskazują, że przyczyną zaobserwowanych uciążliwości zapachowych występujących w obrębie zachodniej części zakładu są niesprzyjające warunki atmosferyczne - spadek temperatury idący w parze z silnym podmuchem wiatru, ciśnienia i niskiego pułapu chmur.

Biuro prasowe zapewnia jednak, że pojawienie się zapachów nie wpływa na bezpieczeństwo czy czystość powietrza. - Nie stanowi także żadnego zagrożenia dla zdrowia okolicznych mieszkańców czy pracowników firmy - uspokaja koncern.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE