Reklama

Śmierć dziennikarza. Płocki sąd wydał wyrok w głośnej sprawie

Opublikowano:
Autor:

Śmierć dziennikarza. Płocki sąd wydał wyrok w głośnej sprawie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Sąd Okręgowy wydał wyrok w głośnej sprawie zabójstwa dziennikarza z Mławy w jednym z tamtejszych lokali. Mężczyzna zmarł od kopnięcia w głowę. Oskarżonym był 31-letni Bartosz N., instruktor sztuk walki.

Płocki Sąd Okręgowy wydał wyrok w głośnej sprawie zabójstwa dziennikarza z Mławy w jednym z tamtejszych lokali. Mężczyzna zmarł na skutek kopnięcia w głowę. Oskarżonym był 31-letni Bartosz N., instruktor sztuk walki.

Przypomnijmy, że oskarżony o zabójstwo Łukasza Masiaka zbiegł i ukrywał się przez pół roku. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. W lutym 2016 roku sam się zgłosił do płockiej Prokuratury Okręgowej. Nie przyznał się do winy. Wciąż twierdził, że to był nieszczęśliwy wypadek (dziennikarz miał uderzyć głową w muszlę klozetową). Proces trwał od października 2016 roku.

[ZT]11622[/ZT]

[ZT]12924[/ZT]

Chociaż prokurator początkowo postawił zarzut działania z zamiarem pozbawienia życia dziennikarza, ostatecznie sąd postanowił zmienić klasyfikację czynu na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czego skutkiem była śmierć mężczyzny. Tym samym przychylił się we wtorek do wniosku obrony Bartosza N. Jak informują media ogólnokrajowe, sędzia uzasadniał swoją decyzję tym, iż zebrany materiał dowodowy nie wskazuje na to, aby działalność dziennikarska miała związek ze śmiercią Łukasza Masiaka. Za przyczynę zdarzenia uznał zatarg natury towarzyskiej. Oskarżenie wnosiło o karę 25 lat pozbawienia wolności za dokonane zabójstwo, sędzia skazał jednak Bartosza N. na siedem lat pozbawienia wolności. Na poczet orzeczonej kary zaliczył okres tymczasowego aresztowania. Miałby również zapłacić wdowie po Łukaszu Masiaku kwotę 50 tys. zł z tytułu zadośćuczynienia.

Wyrok nie jest prawomocny.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE