Reklama

Śmieciowe sprawy: dwie ważne informacje

Opublikowano:
Autor:

Śmieciowe sprawy: dwie ważne informacje  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lada chwila kończy się marzec, a do Ratusza wpłynęła tylko połowa deklaracji, dlatego w Urzędzie zdecydowano się przedłużyć czas na składanie druków. Ratusz przypomina też o konieczności wypowiedzenia dotychczasowych umów na wywóz śmieci, by w lipcu nie płacić dwa razy za to samo.

Lada chwila kończy się marzec, a do Ratusza wpłynęła tylko połowa deklaracji, dlatego w Urzędzie zdecydowano się przedłużyć czas na składanie druków. Ratusz przypomina też o konieczności wypowiedzenia dotychczasowych umów na wywóz śmieci, by w lipcu nie płacić dwa razy za to samo.

Czas na składanie deklaracji, czy zamierzamy segregować śmieci i płacić mniej, czy nie, mija 31 marca. Ale nie wszyscy dostosowali się do tego zalecenia, m.in. dlatego, ze są mieszkańcy, do których wciąż nie dotarły potrzebne druki. W Ratuszu dowiedzieliśmy się, że do dzisiaj wpłynęło ok. 25 tysięcy deklaracji. To mniej więcej połowa deklaracji, na które czekają urzędnicy (szacuje się, że decyzję odnośnie segregacji śmieci powinno podjąć ok. 49 tysięcy gospodarstw domowych). Dlatego - jak poinformowało dziś biuro prasowe Ratusza, postanowiono przedłużyć termin składania deklaracji odnośnie wysokości opłat do 15 kwietnia. Co jeśli również przez dwa tygodnie kwietnia nie wszyscy płocczanie wypowiedzą się w sprawie śmieci? Najpierw Ratusz sprawdzi, kto złożył deklarację, a kto nie, i do tych ostatnich wyśle przypomnienia. Jeśli i to nie pomoże, niewykluczone, że prezydent sam ustali dla tych osób wyższą wysokość opłaty.

Druga sprawa, o której przypominają urzędnicy, to kwestia związana z wypowiedzeniem dotychczasowych umów na wywóz śmieci

Dlatego trzeba dokładnie sprawdzić swoje umowy, by nie okazało się, że od lipca, gdy wejdzie w życie nowy system gospodarowania odpadami, będziemy dwa razy płacić za to samo. . - W większości przypadków na jej wypowiedzenie zostało kilka dni - przypominają w Ratuszu.

Niestety, nowa ustawa nie precyzuje, jak powinno wyglądać rozwiązywanie wcześniejszych umów, dlatego Ratusz radzi, co powinniśmy zrobić:

- odszukaj swoją umowę na odbiór odpadów,
- sprawdź, jaki jest okres wypowiedzenia,
- wypowiedz umowę na dzień 30 czerwca 2013 r.

Czytaj też: Jak sprawdzą, kto segreguje, a kto oszukuje?


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE