Reklama

Smartwatch dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Opublikowano:
Autor:

Smartwatch dla dziecka - na co zwrócić uwagę?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Smartwatche dla dzieci to modne, funkcjonalne gadżety, które pomagają rodzicom sprawować kontrolę nad tym, gdzie dziecko chodzi, z kim i kiedy przebywa. Stając w obliczu wyboru odpowiedniego smartwatcha, warto wiedzieć, na jakie kwestie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Smartwatche dla dzieci to modne, funkcjonalne gadżety, które pomagają rodzicom sprawować kontrolę nad tym, gdzie dziecko chodzi, z kim i kiedy przebywa. Stając w obliczu wyboru odpowiedniego smartwatcha, warto wiedzieć, na jakie kwestie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Tryb lokalizacji dziecka

Dla wielu rodziców smartwatch dla dziecka służy w pierwszej kolejności jako nadajnik i lokalizator pozwalający sprawdzić poprzez aplikację na smartfonie, gdzie w danym momencie znajduje się pociecha. Lokalizator powinien działać precyzyjnie, czyli określać z dużą dokładnością, gdzie w danym momencie jest dziecko. Większość smartwatchów bazuje na sygnale GPS i potrafi pokazać z dokładnością do 1 metra, gdzie jest pociecha, ale tylko wtedy, gdy znajduje się w zasięgu sieci GPS. Jeśli znajdzie się np. w budynku, lokalizacja może nie działać prawidłowo. Wówczas kontroli rodzicielskiej przestaje spełniać swoją funkcję. Są też lokalizatory, które w takich przypadkach lokalizują dziecko na podstawie sygnałów operatorów komórkowych oraz sieci Wi-Fi. To duże ułatwienie.

Warto by było również, gdyby smartwatch dawał możliwość ustanowienia tzw. stref bezpiecznych, których przekroczenie przez użytkownika spowoduje zaalarmowanie rodzica.

Karta SIM

Gdy znajdziemy w specyfikacji urządzenia, że działa ono na kartę SIM, to ważne będzie, czy znajduje się ona w zestawie wraz z urządzeniem, czy trzeba dokupić ją osobno? W przypadku np. smartwatcha dla dziecka od Calmean w urządzeniu jest już fabryczna karta SIM, zarejestrowana na producenta. To daje możliwość wykorzystywania urządzenia tak, jak telefonu komórkowego.

Opcje telefoniczne w smartwatchu

Smartwatch jako telefon? Czemu nie? Wygodnie się go dziecku nosi na ręku, nie musi go szukać w plecaku czy w torbie i zawsze może mieć go ze sobą. Takie urządzenie powinno dawać możliwość dzwonienia i odbierania połączeń głosowych. Dobrym rozwiązaniem jest przy tym to, aby smartwatch pozwalał dzwonić tylko do wybranych przez opiekuna osób. Inne nie będą mogły dodzwonić się na zegarek.

Karta SIM w smartwatchu może dawać rodzicowi również możliwość sprawdzenia w dowolnej chwili nasłuchu otoczenia dziecka. Najlepiej, aby korzystanie z takiej funkcji nie powodowało żadnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych w urządzeniu.

Przycisk SOS

Dla bezpieczeństwa dziecka i własnego komfortu psychicznego wybierajmy te smartwatche dla najmłodszych, które mają przycisk SOS. To funkcja do szybkiego powiadamiania rodziców, że stało się coś złego i natychmiast potrzebna jest pomoc.

Komunikacja z dzieckiem

Smartwatch dla dziecka może mieć wiele innych, interesujących opcji niż te wskazane powyżej. Może pozwalać na komunikację pisemną z dzieckiem. Na przykład rodzic może mieć możliwość wysłania do dziecka krótkiej wiadomości tekstowej lub wirtualnej ikony, jak serduszko.

Inne ważne kwestie

Przy wyborze smartwatcha dla dziecka sprawdź ponadto, czy urządzenie ma czujnik zdjęcia z ręki urządzenia, pozwala na przeglądanie historii lokalizacji, czy też możliwość liczenia kroków i ustawiania alarmów. To być może mniej istotne funkcje w takim urządzeniu, a jednak pozwolą lepiej go wykorzystywać. Więcej na: https://www.calmean.com/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE