Reklama

Ślizgawica na chodnikach w centrum [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ślizgawica na chodnikach w centrum [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piesi ślizgają się na oblodzonych chodnikach tuż pod miejskim ratuszem. Piasku nie widać ani na starówce, ani na Grodzkiej.

Piesi ślizgają się na oblodzonych chodnikach tuż pod miejskim ratuszem. Piasku nie widać ani na starówce, ani na Grodzkiej.

Za odśnieżanie i posypywanie śliskich chodników odpowiada właściciel drogi, więc zapewnienie bezpiecznego poruszania się zimą po Grodzkiej, Starym Rynku czy Kolegialnej spoczywa na  barkach miasta. Tymczasem w poniedziałek po południu przejście tamtędy było istną drogą przez mękę.  Czy miasto nie widzi śliskich chodników tuż pod swoim nosem?

- Miejskie chodniki codziennie są posypywane piaskiem - zapewnia Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza. - Ale przy takiej pogodzie zastosowane środki okazują się niekiedy nieskuteczne. Oblodzony po nocy chodnik zostaje posypany piaskiem, ale w ciągu dnia przy plusowych temperaturach zamarznięta warstwa roztapia się i mieszka z piaskiem, deszczem itd. Gdy wieczorem zamarza na nowo, użyty piasek okazuje się mało skuteczny. Obowiązujący w mieście regulamin zaleca, by wystrzegać się stosowania soli, która rozpuszcza lód, ale jeśli będzie taka potrzeba, niewykluczone, że sięgniemy i po tę metodę.

Na razie jednak - dodaje Hubert Woźniak - ekipy interwencyjne usuwają z chodników masę udeptanego śniegu, chcąc choć w pewnym stopniu wyczyścić je do sucha, by wieczorem na chodnikach nie miało co zamarzać. Najwyraźniej nie dotarły jeszcze pod ratusz...

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE