Reklama

SLD: Zablokujemy ulicę w Warszawie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

SLD: Zablokujemy ulicę w Warszawie [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas piątkowej konferencji prasowej przedstawiciele płockiego SLD zapowiedzieli, że nie zamierzają rezygnować z walki o obwodnicę dla Płocka. Planują kolejne blokady dróg. Nawet w stolicy.

Podczas piątkowej konferencji prasowej przedstawiciele płockiego SLD zapowiedzieli, że nie zamierzają rezygnować z walki o obwodnicę dla Płocka. Planują kolejne blokady dróg. Nawet w stolicy.

– Chcemy wesprzeć władze naszego miasta w walce o unijne pieniądze na budowę pierwszego odcinka obwodnicy. Przez trochę ponad godzinę udało nam się zebrać ponad 200 podpisów na formularzu, który jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w zakładce dotyczącej konsultacji społecznych – przyznał szef klubu SLD w Radzie Miasta, a jednocześnie sekretarz Sojuszu na Mazowszu Arkadiusz Iwaniak. – Nie chcemy jednak ograniczyć się wyłącznie do zbierania podpisów pod wnioskiem o unijną dotację. Zamierzamy kontynuować naszą akcję blokowania dróg.

Jak poinformował Arkadiusz Iwaniak, na 21 marca zaplanowana jest blokada ulicy Granicznej w Płocku. W kwietniu lub maju prawdopodobnie dojdzie do blokady drogi krajowej nr 10 w miejscowości Góra. A w czerwcu może dojść również do zablokowania jednej z ulic w Warszawie.
– Na razie zastanawiamy się, jaka mogłaby to być ulica, aby nasza akcja była na tyle spektakularna, by nie pozostała niezauważona – powiedział Arkadiusz Iwaniak. – Mam nadzieję, że z Płocka do stolicy wyjedzie co najmniej jeden autokar.

Działacze SLD, aby pomóc w zbieraniu potrzebnym do unijnej dotacji, przygotowali gotowy formularz, na którym wystarczy jedynie wpisać swoje dane osobowe. Przygotowane zaś zostało uzasadnienie następującej treści:

„Inwestycje zgłoszone przez Miasto Płock są zadaniami niezwykle ważnymi dla Płocczan.
Realizacja łącznika czyli wewnętrznej obwodnicy przewidywana była już w latach 60 tych XX wieku. Niestety pomimo realizacji koncernu naftowego nie doczekała się jednak realizacji.
Drogi to dziś priorytet dla miasta szczególnie te prowadzące do Orlenu czyli łącznik i ulica Dobrzyńska.
Realizacja obu inwestycji przyczyni się m.in. do zwiększenia bezpieczeństwa transportowego w mieście gdyż do dziś transport substancji niebezpiecznych odbywa się przez centrum miasta.”

SLD planuje w najbliższym czasie zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta dotyczącej infrastruktury drogowej i kolejowej Płocka i okolicy. Wśród zaproszonych na nią gości mają się znaleźć parlamentarzyści z naszego regionu i radni wojewódzcy. W planach jest także powołanie zespołu ekspertów przy prezydencie, przedstawienie planu najważniejszych inwestycji drogowych i kolejowych, rozpoczęcie społecznej akcji ogólnopolskiej pokazującej drogowo-kolejowe problemy Płocka oraz zwołanie ogólnokrajowej debaty ws. infrastruktury drogowej i kolejowej, w której wezmą udział eksperci rangi krajowej i międzynarodowej.

Sojusz wystosował również petycje do PKP PLK oraz do PKN Orlen w sprawie infrastruktury kolejowej. Działacze SLD wciąż zabiegają o wyprowadzenie poza Płock linii kolejowej do Kutna. Musiałoby się to, oczywiście, wiązać z budową trzeciego mostu (kolejowego). Na razie jednak Arkadiusz Iwaniak wystosował petycje do władz PKP PLK i PKN Orlen w sprawie poprawy stanu przejazdów kolejowych. Dotyczy to przede wszystkim chodników, rogatek i siatek zabezpieczających.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock oraz Archiwum SLD

Zobacz również:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE