Reklama

SLD: Nowa siedziba i ... blokady dróg

Opublikowano:
Autor:

SLD: Nowa siedziba i ... blokady dróg - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy Kobylińskiego pachnie jeszcze farbą i nowością. W nowym biurze działacze płockiego SLD zapowiedzieli dziennikarzom, że nie zawahają się… blokować dróg.

Przy Kobylińskiego pachnie jeszcze farbą i nowością. W nowym biurze działacze płockiego SLD zapowiedzieli dziennikarzom, że nie zawahają się… blokować dróg.

Działacze Sojuszu z Arkadiuszem Iwaniakiem na czele zaprosili dziś dziennikarzy do nowej siedziby - z Kościuszki przenieśli się na Kobylińskiego 6, wejście jest na tyłach budynku. Gościem specjalnym otwarcia był profesor Bogusław Liberadzki, były minister transportu i gospodarki morskiej, kierownik katedry transportu Szkoły Głównej Handlowej, który dziś gościł też na konferencji poświęconej problemom transportu rzecznego.

W nowej, przestronnej siedzibie wyglądającej jak biuro, pachnie jeszcze farbą. Na decyzji o przeprowadzce zaważyły względy finansowe. -Tam było zwyczajnie za drogo - przyznał Zygmunt Buraczyński.

Podczas konferencji prasowej w nowym lokum przedstawiciele płockiej lewicy poruszali sporo tematów, głównie dotyczyły one transportu. Było i o obwodnicy Płocka, o nitce torów kolejowych, a także żegludze wiślanej. Najbardziej obecnym władzom miasta dostało się za brak widoków na powstanie obwodnicy. Działacze Sojuszu mają jednak pomysł - zapowiadają, że jeśli miastu przez niedopatrzenie obecnych władz nie uda się uzyskać zgody na budowę obwodnicy oraz pieniędzy na ten cel, będą… blokować drogi. Ich zdaniem, może to być jedyny skuteczny sposób, by dostrzeżono problem.

Na razie drogi są jednak przejezdne, a SLD co i raz składa płocczanom różne propozycje - na konferencji poinformowano m.in. o dyżurach odbywających się w każdy poniedziałek w godz.15.00 - 17.00, podczas których będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną w zakresie prawa pracy i innych gałęzi prawa od prawnika Grzegorza Sikory. - Chcemy, by to biuro żyło, by mieszkańcy przychodzili do nas, zgłaszali swoje bolączki, na pewno będziemy starali się pomóc- zapewniał radny Iwaniak.

Porady prawne to nie wszystko - w niedzielę Sojusz zaprasza wszystkie panie pod teatr, gdzie od 11.00 wykonywane będą bezpłatne badania mammograficzne.

Fot. Lena Rowicka

O wystąpieniu B. Liberadzkiego na konferencji czytaj też: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE