Reklama

SLD karci, prezydent szybko ripostuje

Opublikowano:
Autor:

SLD karci, prezydent szybko ripostuje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W połowie listopada powinna zostać oddana do użytku droga rowerowa, dzięki której będzie możliwe dotarcie aż do Łącka.

W połowie listopada powinna zostać oddana do użytku droga rowerowa, dzięki której będzie możliwe dotarcie aż do Łącka.

Kilka dni temu na Starym Rynku, tuż przed ratuszem, stanęło mobilne biuro Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Podczas zorganizowanej w nim konferencji prasowej można było usłyszeć między innymi zarzuty o zły stan ścieżek rowerowych w naszym mieście, brak bezkolizyjnych połączeń między nimi oraz nieskomunikowanie ich ze ścieżkami wytyczonymi na terenie podpłockich gmin turystycznych.

Na ripostę nie trzeba było długo czekać. W piątkowe przedpołudnie zorganizowana została kolejna „plenerowa” konferencja prasowa. – Ruszyliśmy z budową drogi rowerowej biegnącej wzdłuż Trasy Popiełuszki. Dzięki tej inwestycji możliwe będzie połączenie w spójną całość istniejącej już infrastruktury rowerowej Płocka i gminy Łąck – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas spotkania z dziennikarzami odbywającego się nieopodal miejsca, w którym ruszyły już pierwsze prace budowlane. – Dwa nowe odcinki powinny być gotowe do użytku nie później niż w połowie listopada tego roku. Kosz inwestycji nie przekroczy 350 tysięcy złotych.

Przy pracach nad powstaniem nowej drogi dla rowerów wykorzystanie droga technologiczna biegnąca wzdłuż Trasy Popiełuszki. Ścieżka wykonana zostanie z betonu asfaltowego.

Już niebawem będzie więc można pojechać rowerem z Podolszyc przez Jana Pawła II, Mazura, Ks. Niedzielaka, Granówkę, Most Solidarności, a dalej turystycznym szlakiem rowerowym R-32, Browarną aż do planowanej nowej drogi, która zostanie bezkolizyjnie połączona ze ścieżką rowerową biegnącej od Łącka przez Grabinę aż do Ronda u zbiegu Kutnowskiej.

Poprosiliśmy  o skomentowanie zarzutów stawianych przez przedstawicieli lewicy, którzy mówili między innymi o „niekompatybilności” płockich ścieżek rowerowych, wysokich krawężnikach, które utrudniają jazdę czy złym stanie nawierzchni.

– Trzeba wyjątkowo złej woli, aby nie dostrzegać tego, co w ostatnich latach zrobiliśmy z myślą o rowerzystach. Proszę pamiętać o tym, że jeszcze dwa lata temu mieliśmy około 12,5 kilometra dróg dla rowerów. Od tego czasu niemal podwoiliśmy długość ścieżek rowerowych – odparł prezydent. – Nowe ścieżki powstały między innymi na Grabówce oraz ulicach Niedzielaka, Mazura, Granicznej, Otolińskiej i Targowej. W budowie są kolejne – między innymi na ulicach Chopina i Kutnowskiej. Do tego trzeba dodać szlaki rowerowe R-7 i R-32, których łączna długość wynosi ponad 11 km. Skrzyżowania w rejonie Podolszyc zostały zmodernizowane i dostosowane do potrzeb rowerzystów.


Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego dodał, że w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego pozytywną weryfikację przeszły już trzy projekty dotyczące ścieżek rowerowych, a na rozpatrzenie czekają następne. Podkreślił również, że w miejscach, które tego wymagają, ścieżki są remontowane, a krawężniki obniżane, aby dostosować je do potrzeb ludzi jeżdżących na rowerach.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Zobacz, co pisaliśmy o zarzutach SLD w sprawie ścieżek rowerowych

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE