Autor: | Zdjęcie: TM

Słaba pierwsza połowa Nafciarzy, ale i tak pewne zwycięstwo w Gdańsku. Marcel MVP - Zdjęcie główne

Marcel Jastrzębski podczas meczu LM z Dunkierką | foto TM

WiadomościW kolejnym meczu ligowym piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock długo się rozkręcali w Gdańsku, do przerwy zaledwie remisowali z ostatnim w tabeli Wybrzeżem. Aż 16 udanych obron miał w tym meczu Marcel Jastrzębski (45 proc.).

Wisła (komplet zwycięstw) była zdecydowanym faworytem w czwartkowym pojedynku, ale Wybrzeże rozpoczęło bez respektu. Wygrywało 1:0, 2:1 i 5:2 - po zaledwie pięciu minutach! Zespół z Płocka grał słabo w obronie. Gospodarze nie mylili się w ataku, w bramce nieźle prezentował się nowy nabytek z Tunezji Ahmed Bedoui, obronił nawet karnego.

Po bramce z kontry byłego Nafciarza Mateusza Góralskiego zespół z Gdańska prowadził już 8:4, a po 12 minutach - aż 10:5!

Zaskoczony, choć wciąż dość spokojny trener Wisły Xavi Sabate już nie wytrzymał, poprosił o czas. Płocczanie nieco się zmobilizowali, przy 10:8 o czas poprosił z kolei Patryk Rombel, szkoleniowiec gospodarzy.

Po 20 minutach niepokonana w lidze Wisła zdołała doprowadzić do remisu po 11 z ostatnim w tabeli Wybrzeżem, a po chwili wyszła na prowadzenie po trafieniu Abela Serdio. Gospodarze jednak walczyli na całego, do przerwy było dość zaskakujące po 17!

Po czterech minutach drugiej połowy tablica wyników wskazywała remis po 20 i kibice gospodarzy wciąż wierzyli w korzystny wynik z potentatem z Płocka. Kilka dokładnych akcji Wisły i dobra postawa Marcela Jastrzębskiego w bramce pozwoliły odskoczyć na 24:20 w 40. minucie.

Wybrzeże aż 9 bramek było bez trafienia. Gdy do siatki trafił Michał Daszek, zrobiło się 26:21. Gospodarze byli już mocno zmęczeni, nie dysponują taką ławką rezerwowych jak Nafciarze. Osiem minut przed końcem Daszek podwyższył na 30:22.

Po kolejnej obronie na rzut przez całe boisko zdecydował się Jastrzębski i zdobył bramkę!

- Słabo weszliśmy w mecz, ja też nie pomagałem - mówił po meczu Jastrzębski. - Jak było w szatni? Nie wiem, bo ja nie schodzę w przerwie do szatni, ale z pewnością była pobudzająca rozmowa z trenerem. Na szczęście w drugiej połowie zagraliśmy lepiej. No i cieszę się z mojej pierwszej bramki w sezonie.

Już w sobotę o godz. 16:00 Nafciarze zmierzą się w Orlen Arenie z Gwardią Opole. Zapraszamy na trybuny!

Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 35:23 (17:17)

Wisła: Jastrzębski 1, Abel Serdio 6, Fazekas 4, Mihić 4, Mindegia 4, Krajewski 4, Daszek 3, Lucin 4, Perez 1, Sunsja 1, Sroczyk 1, Zarabec 1, Piroch 1, Dawydzik