reklama
reklama

Skywalk na Wzgórzu Tumskim, lodowisko-wrotkowisko, budowa hali. Poznaliśmy propozycje do Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiały dołączone do projektów BOP

Skywalk na Wzgórzu Tumskim, lodowisko-wrotkowisko, budowa hali. Poznaliśmy propozycje do Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne

foto materiały dołączone do projektów BOP

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościDo 17 marca mieszkańcy Płocka mogli składać propozycje do XIII edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka. Teraz trwa weryfikacja propozycji. W tym roku do rozdysponowania będzie 6,3 mln złotych.
reklama

Utworzenie Budżetu Obywatelskiego to obowiązek samorządów od 2013 roku, choć w Płocku został on wprowadzony już wcześniej. Ustawa nakłada na samorządy obowiązek stworzenia Budżetu Obywatelskiego, do którego miasta muszą włożyć przynamniej 0,5% wydatków gminy z ostatniego przedłożonego wykonania budżetu. W XIII edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka do rozdysponowania będzie 6,3 mln złotych, podzielone na 2 pule: 

projekty ogólnomiejskie (do 2 mln złotych),
projekty osiedlowe (do 550 tys. złotych).

Do 17 marca do Urzędu Miasta Płocka wpłynęło 48 projektów - 27 ogólnomiejskich i 21 osiedlowych. Do 30 lipca urzędnicy będą weryfikować projekty - chodzi o uniknięcie wpadek, np. przeszacowania inwestycji czy zgłoszenie projektu na terenie, który nie należy do miasta. Ostateczną listę projektów poznamy 20 sierpnia.

reklama

Co proponują płocczanie 

Wszystkie projekty złożone przez płocczan można znaleźć tutaj

Wśród pomysłów ogólnomiejskich pojawił się np. pomysł renowacji XVIII-wiecznego zegara na Wieży Zegarowej zamku Książąt Mazowieckich, budowy szklanego tarasu widokowego na Wzgórzu Tumskim, montażu interaktywnej iluminacji na Pomniku 13 Stracocnych, budowy toalety "dla aktywnych" na Sobótce, lodowisko-wrotkowiska na Podolszycach Północ czy hali łukowej na Radziwiu, w której można uprawiać sport całym rokiem. 

reklama

Kilka projektów dotyczy też tradycyjnie szkół - chodzi m.in. o doposażenie pracowni informatycznych czy budowę sali doświadczalnej. Jest też projekt "Roztańczmy Płock", który zakłada organizację zajęć tanecznej rehabilitacji ruchowej w szkołach podstawowych. 

Co na osiedlach?

Do ratusza wpłynęło 21 propozycji projektów osiedlowych. Mieszkańcy Borowiczek chcą budowy parku kieszonkowego, Skarpianie terenu rekreacyjnego, mieszkańcy Podolszyc Północ łąki kwietnej i toru ninja, Międzytorza wybiegu dla psów, a mieszkańcy Pradoliny Wisły ustawienia witacza z nazwą osiedla. 

Inwestycji w bezpieczeństo chcą za to mieszkańcy np. Winiar - chodzi o oświetlenie przejścia dla pieszych na Traktowej. Z kolei mieszkańcy osiedla Dworowa proponują budowę luster i spowalniaczy przez skrzyżowaniem ulicy Obrońców Płocka 1920 r. z Al. Jachowicza i z ul. Chopina. Montaż 6 kamer to z kolei propozycja mieszkańców osiedla Góry. 

reklama

Głosowanie ruszy 6 września i potrwa blisko 2 tygodnie. Do 30 września mamy poznać zwycięskie projekty. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama