Reklama

Reklama

Rusza przebudowa ulicy w Płocku. Ale czy przetrwają drzewa?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MS

Rusza przebudowa ulicy w Płocku. Ale czy przetrwają drzewa? - Zdjęcie główne

Ul. Spółdzielcza doczeka się remontu | foto MS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest już podpisana umowa, pierwsze prace na ul. Spółdzielczej w Płocku mają się rozpocząć prawdopodobnie jeszcze w marcu.

Reklama

Ta inwestycja to kontynuacja ubiegłorocznych prac modernizacyjnych na ul. Chopina i na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Lachmana, gdzie powstało rondo im. Stanisława Moniuszki. Prace pochłonęły ponad 8 mln zł.

Magistrat zapowiadał, że to nie koniec w tym rejonie, bo konieczne są także działania na ul. Spółdzielczej. Wybrano wykonawcę, inwestycja pochłonie ok. 10 mln zł, obejmuje m.in. ułożenie kolektora deszczowego, odprowadzającego wodę spod wiaduktu.

Będzie też nowa nawierzchnia, oświetlenie i ścieżka rowerowa. Nowy kolektor ma umożliwić przebudowę kolejnych, tym razem osiedlowych ulic – Stodółkiewicza, Kolberga i Kopernika.

- Podpisaliśmy umowę z wykonawcą i przygotowujemy się do przekazania placu budowy. Robotników zobaczymy tam za około miesiąc, bo najpierw wykonawca musi opracować czasową organizację ruchu w tej części miasta - zapowiada prezydent Płocka.

Remont ważnej ulicy w Plocku

Prace przy ul. Spółdzielczej potrwają 11 miesięcy i będą polegać na przebudowie kanalizacji deszczowej, przepompowni wód deszczowych, sieci wodociągowej. Powstanie też nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa oraz oświetlenie.

Inwestycja realizowana będzie na odcinku od wjazdu na al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką i na fragmencie ul. Południowej. Koszt to ok. 10 mln zł.

- Mam tylko nadzieję, że projektant i wizjonerzy z urzędu w swoich koncepcjach i projektach uwzględnili drzewa, że one pozostaną nienaruszone i nietknięte - komentuje jedna z internautek, pamiętająca z pewnością duże problemy z utrzymaniem zieleni przy kilku ostatnich inwestycjach miejskich, w tym także przy rondzie Lachmana - Chopina.

Mieszkańcy Płocka mają nadzieję, że drzewa nie zostaną wycięte, a powstaną także nowe nasadzenia. Inny z internautów ubolewa:

- Szkoda, że nie udało się zmienić organizacji wjazdów i zjazdów z al. Piłsudskiego przy okazji realizacji tego projektu - podkreśla.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy