Reklama

Skrzyżowanie otwarte. Uwaga na zmiany

Opublikowano:
Autor:

Skrzyżowanie otwarte. Uwaga na zmiany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś, w środę, otwarto dla ruchu skrzyżowanie Kolegialnej z placem Obrońców Warszawy. Najważniejsza zmiana to nowy prawoskręt i związane z tym przeniesienie przystanku autobusowego.

Dziś, w środę, otwarto dla ruchu skrzyżowanie Kolegialnej z placem Obrońców Warszawy. Najważniejsza zmiana to nowy prawoskręt i związane z tym przeniesienie przystanku autobusowego.

Jak już pisaliśmy, w niedzielę kierowcy odetchnęli z ulgą -  otwarto dla ruchu przebudowywaną od miesięcy  ulicę 1 Maja, na dokończenie czekał jeszcze tylko prawoskręt na skrzyżowaniu  1 Maja i Sienkiewicza przy byłej komendzie policji oraz skrzyżowanie Kolegialnej z pl. Obrońców Warszawy.

Dziś otwarto skrzyżowanie vis a vis kamery pruskiej. Po przebudowieulicy  lewy pas służy do skrętu w lewo w 1 Maja oraz do jazdy prosto, środkowym można jechać prosto Kolegialną, a prawy, dodatkowy przeznaczony jest tylko dla skręcających w prawo z Kolegialnej w kierunku pl. Obrońców Warszawy. W tym celu przystanek autobusowy, który dotąd stał naprzeciwko Urzędu Stanu Cywilnego, został przeniesiony dalej za skrzyżowanie, obok pomnika Józefa Piłsudskiego.

- Dzięki temu rozwiązaniu ruch na tym skrzyżowaniu zostanie w znacznym stopniu udrożniony, ponieważ skręcający w prawo nie będą blokować tych, którzy chcą jechać prosto  - wyjaśnia Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Podobny cel przyświecał projektującym lewoskręt z 1 Maja w Kolegialną. - Kierowcy jadący 1 Maja mają teraz do dyspozycji jeden pas do jazdy na wprost i jeden do krętu w lewo, w Kolegialną, dzięki czemu nie będą się blokować.

Po drugiej stronie tego odcinka 1 Maja, przy skrzyżowaniu z Sienkiewicza, zastosowano takie samo rozwiązanie, z tą różnicą, że zamiast lewoskrętu jest prawoskręt w jednokierunkową Sienkiewicza.  

- To strategiczne rozwiązanie, które umożliwi udrożnienie ważnych dla centrum maista skrzyżowań - podkreśla Ratusz.

Drogowcy apelują o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowej organizacji ruchu.

Czytaj też:

Na zdjęciu: jeszcze dwa dni temu skrzyżowanie Kolegialnej z pl. Obrońców Warszawy nie bylo przejezdne , fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE