Reklama

Skrzyżowanie gotowe, jeździmy po nowemu

Opublikowano:
Autor:

Skrzyżowanie gotowe, jeździmy po nowemu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po koszmarnych wertepach nie ma już śladu, są nowe pasy ruchu, działa też sygnalizacja świetlna zsynchronizowana z przejazdem kolejowym - przebudowa skrzyżowania Bielskiej z Targową jest już na finiszu.

Po koszmarnych wertepach nie ma już śladu, są nowe pasy ruchu, działa też sygnalizacja świetlna zsynchronizowana z przejazdem kolejowym - przebudowa skrzyżowania Bielskiej z Targową jest już na finiszu.

Skrzyżowanie Bielskiej z Targową jest już gotowe i obowiązuje tam nowa stała organizacja ruchu. Jak informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, zmianie uległa geometria skrzyżowania, dzięki czemu na Bielskiej od przejazdu kolejowego do Targowej mamy dwa pasy ruchu w kierunku do miasta, a także wyremontowano pełne wertepów fragmenty obu ulic - 400 m Bielskiej i 120 m Targowej. Powstał również lewoskręt z ul. Bielskiej w Targową dla kilku pojazdów, przebudowano też infrastrukturę podziemną.

Działa już także sygnalizacja świetlna, która jest zsynchronizowana z przejazdem kolejowym na Bielskiej. Światła mają optymalnie sterować potokami ruchu, gdy rogatki na przejedzie są zamknięte.

Prace są już na finiszu, do końca zostało jeszcze tylko wykonanie chodników i ścieżek rowerowych.

Dlaczego przy Bielskiej i Targowej powstało skrzyżowanie, a nie rondo? Czytaj:


Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE