Reklama

Skorzystało z niego prawie 1000 płocczan. Teraz go zabraknie

Opublikowano:
Autor:

Skorzystało z niego prawie 1000 płocczan. Teraz go zabraknie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Warto pochwalić kierowców, którzy są na tyle roztropni, by po zakrapianym wieczorze następnego dnia przebadać się na obecność alkoholu we krwi. Przez kilka tygodni straż miejska nie będzie mogła jednak im w tym pomóc.

Warto pochwalić kierowców, którzy są na tyle roztropni, by po zakrapianym wieczorze następnego dnia przebadać się na obecność alkoholu we krwi. Przez kilka tygodni straż miejska nie będzie mogła jednak im w tym pomóc. 

Kierowcy, którzy mają wątpliwości czy nadal nie mają alkohol we krwi, mogą skorzystać z bezpłatnego badania w komendzie straży miejskiej przy Otolińskiej. Od początku roku z takiej możliwości skorzystało już 966 osób. Warto to zrobić, bo policjanci niemal codziennie zatrzymują kierowców jadących na podwójnym gazie.

W zależności od tego, jakie stężenie alkoholu wykryto, może to być traktowane jako wykroczenie lub przestępstwo. W najlepszym przypadku skończy się na mandacie i zakazie prowadzenia pojazdów, w najgorszym na dwuletnim więzieniu i wysokiej grzywnie. 

Przez najbliższy miesiąc kierowcy nie będą jednak mogli skorzystać z alkomatu straży miejskiej. Urządzenie zostało oddane do kalibracji. 

- Alkomat ma atest i jego kalibracji należy dokonywać co pół roku albo po 200-300 badaniach - wyjaśnia Jolanta Głowacka, rzeczniczka prasowa płockiej straży miejskiej. - Jeśli urządzenie nie zostałoby ponownie skalibrowane, mogłoby ulec uszkodzeniu lub wskazywać błędny wynik badania.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE