Reklama

Skórzany portfel - jak go utrzymać przez długi czas w dobrym stanie?

Opublikowano:
Autor:

Skórzany portfel - jak go utrzymać przez długi czas w dobrym stanie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Większość ludzi korzysta z portfela, w którym umieszcza gotówkę, monety, karty płatnicze i wiele innych drobnych akcesoriów. Szczególnym uznaniem cieszą się portfele wykonane ze skóry, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i bardzo długą trwałością. Aby przedłużyć czas użytkowania takiego portfela, należy o niego odpowiednio dbać. Istnieją różne sposoby na to, by tego dokonać.

Większość ludzi korzysta z portfela, w którym umieszcza gotówkę, monety, karty płatnicze i wiele innych drobnych akcesoriów. Szczególnym uznaniem cieszą się portfele wykonane ze skóry, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i bardzo długą trwałością. Aby przedłużyć czas użytkowania takiego portfela, należy o niego odpowiednio dbać. Istnieją różne sposoby na to, by tego dokonać.

Ochrona przed wilgocią

Przed zakupem portfela wyprodukowanego ze skóry trzeba być świadomym tego, że skóra naturalna niezbyt dobrze reaguje na wilgoć oraz bezpośredni kontakt z wodą. Materiał wówczas ulega uszkodzeniu i jest dużo mniej elastyczny. W razie zamoczenia portfela - nieważne czy jest on damski, czy męski - koniecznie należy go wysuszyć.

Suszenie portfela musi być przeprowadzone w pomieszczeniu, które jest odpowiednio wentylowane. Użytkownik takiego produktu nie powinien używać do tego celu suszarek ani kłaść go na kaloryferze. Takie czynności grożą zniszczeniem szwów, które spajają portfel, a także prowadzą do pęknięć, jakie są widoczne na skórze, z której został wykonany portfel.

Odpowiednie przechowywanie

Przechowywanie portfela jest bardzo istotne, ponieważ wpływa na stan jego konstrukcji. Nie należy nosić go w tylnej kieszeni spodni, co jest częste w przypadku męskich portfeli. Wymiary takiego produktu pozwalają na takie rozwiązanie, które jest szczególnie komfortowe dla panów, ale powoduje krzywizny jego konstrukcji. Poza tym stanowi niebezpieczeństwo, ponieważ złodziej z łatwością może go ukraść.

Notoryczne noszenie portfela w tylnej kieszeni spowoduje, że wystąpią trwałe odkształcenia, co wpływa na brak możliwości powrotu produktu do pierwotnego wyglądu. Jeśli istnieje potrzeba noszenia portfela w kieszeniach spodni, dużo lepszym rozwiązaniem jest przechowywanie go w przedniej kieszeni. Mechanicznie nie ulegnie dużym uszkodzeniom, lecz będzie wypychać kieszeń, co z kolei sprawia, że spodnie mogą nieestetycznie wyglądać. Wiele atrakcyjnie prezentujących się portfeli można znaleźć na stronie internetowej: https://polskagalanteria.pl/Portfele,c,3.

W jaki sposób usunąć zabrudzenia?

Portfele wyprodukowane z niebarwionej skóry w łatwy sposób wyczyścić z zabrudzeń przy użyciu wody wraz z octem. Należy tego dokonać wilgotną, miękką szmatką. Tłuste zanieczyszczenia najłatwiej wyczyścić miksturą złożoną z ubitego białka jajek oraz terpentyny. Taka mieszanka będzie również świetna dla portfeli z bardzo delikatnej skóry. Produkty tego rodzaju wykonane z jasnej bądź typowo białej skóry warto początkowo spróbować wyczyścić gumką do ścierania.

Ważne jest również to, aby skórę na portfelu w odpowiedni sposób konserwować. Do polerowania każdego rodzaju portfela trzeba używać miękkiej ściereczki, najlepiej wykonanej z flaneli. Delikatną skórę można natłuścić odrobiną gliceryny bądź pasty do obuwia i wypastować aż do uzyskania pięknego połysku. Oliwa z oliwek będzie dobra do portfeli ze skóry lakierowanej. Natomiast produkty z barwionej skóry warto konserwować za pomocą mieszanki 1:1, w skład której wchodzi terpentyna oraz rozgrzany wosk pszczeli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE